سایر آموزش ها

چجوری سریع فتوشاپ یاد بگیریم؟

avatar
زهیر اکبری

اشتراک

بسیاری از افراد کار با فتوشاپ را علاقه خود در زندگی یافتند و قصد دارند تا با کار بر روی این برنامه و ادیت عکس با استفاده از آن، کسب درآمد کنند. بسیاری از افرادی که قدم در راه یادگیری فتوشاپ می‌گذارند سعی دارند تا به سریع‌ترین شکل کار با این برنامه جامع و کاربردی را یاد بگیرند. یادگیری فتوشاپ نیز ممکن است بسته به نوع آموزش، چیزی که از فتوشاپ می‌خواهید یاد بگیرید و تلاش شما زمان‌بر و یا سریع باشد.

یکی از مزیت‌های یادگیری فتوشاپ این است که شما در روند یادگیری این برنامه می‌توانید بخش‌های مختلفی را به ترتیب، آموزش ببینید و کار با آن‌ها را شروع کنید. برای مثال شما ممکن است ابتدا روتوش در فتوشاپ را یاد بگیرید. سپس می‌توانید به روتوش عکس‌ها در فتوشاپ بپردازید، در حالی که بخش‌هایی از فتوشاپ مانده که هنوز یاد نگرفته‌اید. بنابرین، برای یادگیری فتوشاپ حتما لازم نیست تا آموزش‌ها در همه زمینه‌ها را یاد بگیرید و سپس شروع به کار با آن کنید. بلکه می‌توانید قدم به قدم، بعد از یادگیری هر قسمت فتوشاپ کار با آن را آغاز کنید.

البته این نکته را فراموش نکنید که فتوشاپ برنامه‌ای است که با استفاده از خلاقیت‌های خودتان در‌ آن می‌توانید کارهای مختلفی انجام دهید. در واقع شما به کلاس‌ها یا دوره‌های آموزش فتوشاپ می‌روید و اصول کار با آن را یاد می‌گیرید. اینکه هر ابزاری چه کاری انجام می‌دهد و چطور می‌توانید کارهای مختلف را انجام دهید، در این دوره‌ها بستگی به کیفیت آموزش، به شما گفته خواهد شد. سپس شما می‌توانید به همان شکل ساده و پایه به کار با فتوشاپ بپردازید یا اینکه از خلاقیت خودتان استفاده کنید و در فتوشاپ پیشرفت کنید. اکثر افرادی که جزو حرفه‌ای‌های فتوشاپ و حتی برترین فتوشاپ‌کارها شناخته می‌شوند، از خلاقیت خودشان در راستای ادیت عکس‌ها، ویرایش تصاویر و طرح‌ها و یا کارهای گرافیکی استفاده کرده‌اند.

با همه این صحبت‌ها، ما در این مقاله قصد داریم تا سریع‌ترین راه آموزش فتوشاپ را به شما آموزش دهیم. در این آموزش ابتدا به سراغ این می‌رویم که چرا بسیاری از افراد فتوشاپ را انتخاب می‌کنند و آیا این انتخاب، مناسب است یا نه می‌پردازیم. سپس به سراغ معرفی دوره‌های آموزشی فتوشاپ فرهاد گراف می‌رویم و به معرفی آن‌ها می‌پردازیم که یکی از بهترین و سریع‌ترین راه‌های یادگیری فتوشاپ است. در بخش پایانی این مقاله به بیان نکاتی بسیار مهم و کاربردی برای افرادی که در حال یادگیری فتوشاپ هستند، یا قصد آن را دارند، خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

چرا فتوشاپ؟

این یکی از مهم‌ترین سوال‌هایی است که افرادی که قصد دارند تا قدم در راه ادیت عکس و کارهای گرافیکی بگذارند،‌ دارند. چرا باید حتما فتوشاپ را یاد بگیریم؟ اگر با این برنامه کار کنید و آن را با سایر برنامه‌های ادیت عکس مقایسه کنید، قطعا شما هم به پاسخ این سوال خواهید رسید. با این حال ما قصد داریم تا به شما توضیح دهیم که چرا فتوشاپ؟

این برنامه که شرکت ادوبی وظیفه انتشار و پشتیبانی از آن را بر عهده دارد، قطعا و با اختلاف زیاد برترین برنامه ادیت عکس و طرح‌های گرافیکی است. در فتوشاپ بیش از هزار ابزار مختلف در اشکال متفاوت وجود دارد که با هرکدام از آن‌ها می‌توانید هزارن طرح و شکل مختلف را تولید کنید. یا با استفاده از ابزارها و امکاناتی که در این برنامه است می‌توانید هزاران تغییر مختلف را بر روی عکس‌ها اعمال کنید. هر کدام از آن‌ها نیز تاثیرات مختلفی را می‌توانند بر روی فایل‌هایی که وارد فتوشاپ کرده‌اید، دارند.

همچنین فتوشاپ این قابلیت را دارد که شما با استفاده از خلاقیت خود در این برنامه، کارهای مختلف را به شیوه‌های متفاوت انجام دهید. برای مثال، برای انجام دادن روتوش صورت در فتوشاپ راه‌های بسیار مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید یکی از این راه‌ها را برای روتوش پوست صورت انجام دهید. همچنین شما می‌توانید با استفاده و امتحان ابزارها و کارهای مختلف در فتوشاپ، می‌توانید به شیوه خودتان روتوش صورت را انجام دهید و صاحب سبک در زمینه فتوشاپ شوید.

یکی دیگر از مزیت‌های فتوشاپ، بازار کار مناسب آن است. بسیاری از شرکت‌ها، استارت‌آپ‌ها، مجموعه‌ها و اشخاص مختلف برای کارهای گرافیکی و یا ادیت عکس‌های خودشان با فتوشاپ‌کاران، همکاری می‌کنند. بسیاری از این افراد و مجموعه‌ها نیز برای ادیت عکس و ساخت و ادیت طرح گرافیکی فقط برنامه فتوشاپ را قبول دارند و به دنبال افرادی می‌گردند که بتوانند به صورت حرفه‌ای با فتوشاپ کار کنند. از این جهت بازار کار فتوشاپ بسیار غنی است و شما با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید هزار فرصت شغلی کوتاه مدت و بلند مدت و پروژه‌های با دستمزد بالا و پایین برای خودتان پیدا کنید. ما در مقاله چجوری پروژه فتوشاپ بگیرم؟ به راه‌های آسان و سریع پیدا کردن کار فتوشاپ و اخذ پروژه اشاره کردیم که یکی از آن‌ها نیز صفحه متخصصین فرهاد گراف بود.

به نظر می‌رسد که این دلایل، علل محکم و کافی برای شروع کار با این برنامه جامع و کاربردی است. تنها چیزی که باقی می‌ماند علاقه شماست. اینکه به دنیای گرافیک و ادیت عکس علاقه دارید یا نه را باید خودتان تصمیم بگیرید. اگر این علاقه را در هود دیدید، حتما فتوشاپ را یاد بگیرید تا ضمن انجام دادن کار مورد علاقه خودتان، کسب درآمد داشته باشید. قطعا یکی از لذت‌بخش‌ترین اتفاقات برای افراد این است که بتوانند از راهی که دوست دارند کسب درآمد کنند و اگز به دنیای عکس و گرافیک علاقه داشته باشید، فتوشاپ برای شما بهترین انتخاب است.

حال که با فتوشاپ و اینکه چرا این برنامه انتخاب بسیاری مناسبی است آشنا شدیم، در بخش بعد به سراغ توضیحاتی در مورد یادگیری این ابربرنامه می‌رویم. در صورتی که شما هم دوست دارید این موضوع را بدانید و انتخاب‌تان فتوشاپ بوده است، بخش بعد را دنبال کنید تا به شما سریع‌ترین راه یادگیری فتوشاپ و پیشرفت در آن را بگوییم.

با فرهاد گراف حرفه‌ای شوید

ما در مجموعه فرهاد گراف سعی کردیم تا بهترین و کامل‌ترین آموزش‌های فتوشاپ را برای شما فراهم کنید. این آموزش‌ها هم بر بستر وبسایت فرهاد گراف موجود است. هم در صورتی که می‌خواهید در فتوشاپ حرفه‌ای‌تر شوید و تامام اصول آن را به درستی و سریع‌ترین حالت ممکن یاد بگیرید، می‌توانید در دوره‌های آموزش فتوشاپ فرهاد گراف شرکت کنید. ما قصد داریم تا هر دو نوع این آموزش‌ها را به شکل مجزا برای شما توضیح دهیم تا شما با یکی از بهترین‌ راه‌های یادگیری فتوشاپ آشنا شوید، پس حتما این دو بخش را مطالعه کنید؛ اگر به فتوشاپ علاقه‌مند هستید.

آموزش‌های سایت فرهاد گراف

ما در قالب وبسایت فرهاد گراف تعداد زیادی آموزش فتوشاپ در بخش‌های مختلف را به شکل رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. این آموزش‌ها بیشتر مربوط به انجام کارهای مختلف و اعمال کردن تغییرات متفاوت بر روی عکس‌ها بوده که کاربران فتوشاپ درخواست آن را داشته‌اند و به دنبال آن می‌گردند. این آموزش‌های رایگان از انجام کارهای ساده در فتوشاپ مانند برش عکس‌ها یا کاهش حجم عکس موجود است تا کارهای پیچیده‌تر مانند ترمیم عکس‌های قدیمی یا ساخت اکشن در فتوشاپ. برای مشاهده این آموزش‌ها شما می‌توانید به وبسایت فرهاد گراف مراجعه کنید. در صفحه اول این وبسایت می‌توانید ۸ قدم اولیه برای یادگیری فتوشاپ را ببینید. این ۸ قسمت شامل بخش‌های زیر می‌شوند که ما هرکدام را به تفکیک برای شما توضیح می‌دهیم.

۱. دانلود فتوشاپشما در این قسمت می‌توانید به آخرین نسخه فتوشاپ دسترسی داشته باشید و آن را برای انواع سیستم‌ها دانلود کنید. همچنین در وبسایت فرهاد گراف امکان دانلود نسخه‌های متفاوت فتوشاپ برای انواع سیستم‌ها موجود است. حتی شما در این وبسایت می‌توانید به دانلود فتوشاپ اندروید و لایت روم بپردازید. از این رو اگر برنامه فتوشاپ را ندارید و قصد دانلود آن را دارید، در بین قسمت‌های دانلود فرهاد گراف بگردید،‌ آن نسخه از فتوشاپ را که دوست دارید پیدا کنید. سپس ورژنی از آن نسخه که با سیستم شما سازگار است و بر بستر وبسایت فرهاد گراف موجود است را برای خود دانلود کنید.

۲. نصب فتوشاپشما در این بخش از آموزش‌های مقدماتی و رایگان وبسایت فرهاد گراف، می‌توانید به شکل کامل نصب فتوشاپ را یاد بگیرید. این بخش شامل راهنمای مرحله به مرحله نصب فتوشاپ بر روی کامپیوتر است که با مطالعه این بخش به راحتی می‌توانید فتوشاپ را بر روی سیستم خود نصب کنید. همچنین در این بخش شما می‌توانید با انواع مشکلات و ارورهایی که ممکن است در فرایند نصب فتوشاپ روی دهد آشنا شوید و راهکار برطرف کردن آن‌ها را مطالعه کنید. تمام آموزش‌های این بخش در هر مرحله به شکل تصویری نیز در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. همچنین انواع برنامه‌هایی که برای نصب فتوشاپ لازم دارید از جمله برنامه دانلود سریع فایل‌ها و برنامه باز کردن فایل‌های زیپ، در این بخش معرفی شده‌اند. از این بخش استفاده کنید و فتوشاپ را به سریع‌ترین شکل ممکن نصب کنید.

۳. شروع مقدماتیدر این قسمت، متخصصین فتوشاپ در فرهاد گراف به معرفی محیط کاری فتوشاپ پرداخته‌اند. شما در این قسمت می‌توانید با بخش‌های اصلی فتوشاپ که استفاده‌های زیادی از آن‌ها خواهید کرد و محیط کار شما است،‌ آشنا شوید و اصطلاحات و امکانات مختلف آن‌ها را بشناسید. همچنین در این بخش به شما آموزش شخصی‌سازی فتوشاپ گفته خواهد شد که شما با استفاده از آن بتوانید محیط کار خودتان در فتوشاپ را مناسب سلیقه و راحتی خودتان تنظیم کنید. علاوه بر این آموزش‌ها شما می‌توانید تنظیمات و بخش‌های مختلف فتوشاپ را با استفاده از مطالب این قسمت تنظیم و شخصی‌سازی کنید. پس اگر فتوشاپ را نصب کردید و در مرحله شروع کار با آن هستید، این مطلب را مطالعه کنید تا با محیط فتوشاپ آشنا شوید و آن را مناسب با خواست خودتان تنظیم کنید.

۴. ابزار فتوشاپنوار ابزار فتوشاپ یا Toolbar اصلی‌ترین بخش این برنامه مربوط به ادیت عکس است. در این منوی نواری شکل که به صورت پیش‌فرض در سمت چپ صفحه قرار گرفته، ابزارهای مختلف فتوشاپ قرار دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توان تغییرات بسیار زیادی را بر روی عکس‌ها و تصاویر مختلف اعمال کرد. این نوار شامل ابزارهای مختلف جابه‌جایی و انتخاب، ابزارهای برش و تکه کردن عکس، ابزار اندازه‌گیری، ابزارهای روتوش و طراحی بر روی فایل در فتوشاپ، ابزارهای کشیدن اشکال مختلف و نوشتن بر روی تصاویر و تایپ و ابزار جهت یابی و تنظیمات نشانگر است. هر کدام از این بخش‌ها شامل چند ابزار هستند. هر کدام از این ابزارها نیز دارای منویی هستند که هر کدام از ابزارها را به شکل‌های مختلف و کاربردهای مختلف ارایه می‌کنند. در این بخش فتوشاپ‌کاران فرهاد گراف، تمامی این ابزارها را با جزییات به شما معرفی کرده‌اند و کاربرد و نحوه استفاده از هرکدام را به شما توضیح داده‌اند. علاپه بر این، تمامی آموزش‌های این قسمت و تمام بخش‌های معرفی به شکل تصویری انجام شده که مرحله آموزش و یادگیری این ابزارها و امکانات Toolbar یا نوار ابزار را برای شما راحت‌تر می‌کند.

۵. نوشتن و کار با متن در فتوشاپاین قسمت شامل آموزشی جامع برای تایپ و کار با متن در فتوشاپ است. شما در این قسمت می‌توانید از یک تایپ ساده تا ادیت انواع متن‌ها و تایپ و نوشتن بر روی عکس‌ها به شکل مختلف را یاد بگیرید. همچنین در این قسمت نحوه تایپ و تبدیل آن به یک سند و دانلود و استفاده از انواع فونت‌ها نیز موجود است. شما با مطالعه این قسمت می‌توانید به شکل کامل نحوه تایپ و کار با متن در فتوشاپ را یاد بگیرید و به شکل حرفه‌ای در فتوشاپ با انواع متون کار کنید. این مطلب برای افرادی که قصد دارند تا به تولید و ادیت کارهای گرافیکی بپردازند و به طراحی لوگو و ساخت پوستر می‌پردازند، بسیار مفید است. تمامی آموزش‌های این مطلب تصویری است. شما می‌توانید صرفا با مشاهده و مطالعه این بخش آموزشی به شکل کامل، کار با متن و تایپ در فتوشاپ را یاد بگیرید.

۶. عکس و تصویردر ششمین بخش از آموزش‌های پایه در وبسایت فرهاد گراف، شما می‌توانید کار با عکس و تصویر در این برنامه را یاد بگیرید. این بخش شامل آموزش‌های پایه کار با عکس، مانند وارد کردن عکس‌ها به فتوشاپ، نحوه ذخیره آن‌ها و استفاده از ابزارها و گزینه‌های مختلف فتوشاپ روی آن‌ها را آموزش ببینید و این کارها را به راحتی انجام دهید.

۷. براش‌های فتوشاپقلم فتوشاپ یا ابزار Brush یکی از مهم‌ترین ابزارهای این برنامه کاربردی است. شما با استفاده از براش می‌توانید از کار ساده‌ای مانند کشیدن یک خط روی عکس تا انجام دادن بخش‌هایی از روتوش صورت را انجام دهید. براش‌ها در فتوشاپ انواع مختلفی دارند و با استفاده از تنظیمات عظیم فتوشاپ، می‌توانید شکل، نوع و نحوه کار آن‌ها را تغییر دهید و مناسب با تغییراتی که می‌خواهید بر روی تصاویر انجام دهید، آن‌ها را تنظیم و یا شخصی‌سازی کنید. همچنین در فتوشاپ امکان دانلود و استفاده از براش‌های مختلف که توسط شرکت ادوبی یا برترین فتوشاپ‌کاران در سرتاسر جهان تولید شده‌اند، وجود دارد. شما می‌توانید این براش‌ها را از منابع موجود دانلود کنید و از آن‌ها برای ویرایش عکس خود استفاده کنید. ما در این قسمت از مطلب آموزش پایه، به توضیح و آموزش نحوه کار با براش و استفاده‌های مختلف از‌ آن پرداختیم.

۸. وکتور : در آخرین بخش از آموزش‌های پایه شما می‌توانید با وکتورها آشنا شوید. وکتور یکی از فرمت‌های تصویری است که با پیکسل کار نمی‌کند. در این بخش آموزش ساخت وکتور، کار با وکتور و نحوه استفاده از آن برای شما توضیح داده خواهد شد.

با مطالعه این ۸ بخش و یادگیری کامل آن‌ها شما می‌توانید پایه فتوشاپ را به شکل دقیق یاد بگیرید و وارد مرحله بعدی، یعنی یادگیری بخش‌های حرفه‌ای‌تر فتوشاپ شوید. آموزش‌ها در همه این بخش‌ها به شکل تصویری و مرحله به مرحله است که یادگیری را راحت‌تر می‌کند. همه این بخش‌ها رایگان هستند و شما فقط با ورود به وبسایت فرهاد گراف و مراجعه به این بخش‌ها می‌توانید، تمامی مطالب آموزشی درمورد این ۸ بخش را مطالعه کنید.

ورود به صفحه آموزش پایه فتوشاپ

علاوه بر این ۸ قسمت پایه، مقاله‌های آموزشی فتوشاپ در بخش‌های مختلف برای شما به شکل رایگان در قسمت آموزش‌های حرفه‌ای تر فتوشاپ وجود دارند. این بخش شامل مقالات و مطالب آموزشی متنوع در زمینه‌های مختلف فتوشاپ است. در این قسمت از انجام روتوش بر روی یک صورت تا معرفی برترین منابع دانلود افزونه‌های فتوشاپ مانند وکتور، براش یا اکشن موجود است. این مطالب بیشتر برای افرادی تهیه شده که فتوشاپ را تا حدودی یاد گرفته‌اند اما در انجام کاری یا قسمتی از آن به مشکل برخورده‌اند. شما می‌توانید با خواندن این مطالب مشکلات خود را حل کنید و انجام کارهای مختلف و اعمال تغییرات مختلف بر روی عکس‌ها در فتوشاپ را یاد بگیرید. از جایی که این مطالب به شکل پراکنده وجود دارند و صرفا در مورد انجام کاری مشخص در فتوشاپ است، نمی‌توانید با گشتن در این مطالب به شکل اصولی و جامع فتوشاپ را یاد بگیرید. اما با استفاده از آن‌ها می‌توانید نکاتی بسیار مهم و کلیدی را در مورد ویرایش عکس‌ها بدانید، انجام برخی کارها در فتوشاپ را یاد بگیرید و همچنین، مشکلات به وجود آمده در فرایند ادیت یک عکس یا ساخت و ویرایش یک طرح گرافیکی را برطرف کنید. دسترسی و استفاده از این مطالب کاملا رایگان است و همه این مطالب، در نوع آموزشی، به شکل تصویری و مرحله به مرحله برای شما توضیح داده شده‌اند تا فرایند یادگیری را بهبود دهند.

حال اگر با قسمت‌های پایه فتوشاپ آشنا هستید یا آن‌ها را در وبسایت فرهاد گراف یاد گرفته‌اید و به دنبال یادگیری اصولی و کامل فتوشاپ هستید، در بخش بعدی با ما همراه باشید.

دوره‌های کامل آموزش فتوشاپ فرهاد گراف

علاوه بر تمامی آموزش‌هایی که روی وبسایت موجود هستند،‌ دوره آموزش فتوشاپ فرهاد گراف، پکیجی کامل برای یادگیری فتوشاپ را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید با مراجعه به بخش دوره آموزشی فتوشاپ از صفحه اول فرهاد گراف، در دوره‌های فتوشاپی ثبت‌نام کنید. در این دوره‌ها آموزش فتوشاپ در قالب فیلم به شما ارایه خواهد شد. طول این فیلم‌های آموزشی مجموعا ۲۰ ساعت است که در آن‌ها (پایه کار با فتوشاپ)، (ادیت و فتومونتاژ عکس)، (ساخت و کار با کاور اینستاگرام و بنر سایت و وب)، (ساخت و ادیت پوستر و بروشور و حتی بسته‌بندی محصولات مختلف)، (آموزش جامع و کامل روتوش چهره)، (ساخت و طراحی کارت‌های ویزیت و طرح‌های ست اداری) و (نحوه کسب درآمد و گرفتن پروژه فتوشاپ) به شما آموزش داده خواهد شد. در این دوره آموزشی، هرکدام از این ۷ مورد با جزییات و توضیحاتی واضح و دقیق به شما آموزش داده خواهد شد و بعد از اتمام این دوره، شما می‌توانید به شکل حرفه‌ای با فتوشاپ کار کنید و همه جنبه‌ها، امکانات، ابزارها و بخش‌های مختلف فتوشاپ را بلد باشید.

برای شرکت و ثبت‌نام در این دوره شما فقط نیاز به ۲۰ ساعت زمان آزاد، یک دستگاه که بتوانید با استفاده از آن فیلم‌های دوره را تماشا کنید، برنامه فتوشاپ و مقداری حوصله و تلاش دارید. فاصله شما با یک فتوشاپ‌کار حرفه‌ای فقط این چهار مورد است. پس از گذراندن و اتمام این دوره شما می‌توانید به شکل کامل با فتوشاپ کار کنید و وارد بازار کار و دنیای حرفه‌ای‌های فتوشاپ شوید. مشاهده دوره فتوشاپ

مشاهده ویدیو معرفی دوره فتوشاپ


همچنین بعد از گذراندن دوره فتوشاپ فرهاد گراف و یادگیری کامل همه بخش‌های دوره شما وارد صفحه متخصصین وبسایت فرهاد گراف می‌شوید. این صفحه برای افرادی که به دنبال گرفتن پروژه و کار با فتوشاپ هستند طراحی شده است. شما می‌توانید تخصص خود، میزان آن و شاخه‌ای از فتوشاپ که دوست دارید در آن قسمت فعالیت کنید و همچنین دستمزد مد نظر خود (میزان دستمزد مورد نظر خود را می‌توانید بر روی گزینه توافقی قرار دهید تا با کارفرما درمورد حقوق و مزایای کاری به تواقفی که برای جفت طرفین مناسب است برسید.) برای پروژه‌های مختلف را در این صفحه قرار دهید تا با آغازی برای معرفی شما به مجموعه‌های مختلف که نیاز به متخصص فتوشاپ دارند باشد و بتوانید به همکاری با افراد و مجموعه‌های مختلف بپردازید.

با همه صحبت‌های گفته شده، اگر در مجموع علاقه‌مند به یادگیری فتوشاپ هستید و می‌خواهید در کار با آن حرفه‌ای شوید، فاصله شما با هدف‌تان، فقط ۲۰ است.

 

حال که به شما توضیح دادیم که چطور می‌توانید در دو مرحله مقدماتی و حرفه‌ای با شرکت در دوره‌های فتوشاپ فرهاد گراف، کار ادیت عکس و فتوشاپ را یاد بگیرید، نوبت آن است که به نکات مهم دیگری درمورد فتوشاپ بپردازیم، اگر در مرحله یادگیری فتوشاپ هستید و می‌خواهید آن را سریع انجام دهید، بخش بعدی را مطالعه کنید.

اگر می‌خواهید فتوشاپ را سریع یاد بگیرید، این نکات را فراموش نکنید

ما قصد داریم تا در این بخش نکاتی بسیار کاربردی را به آموزندگان فتوشاپ و تازه کار بگوییم. بسیاری از این نکات ممکن است حتی به کار فتوشاپ‌کارهای حرفه‌ای نیز بیاید. بهرحال اگر دوست دارید در فتوشاپ حرفه‌ای تر شوید و آن را سریع‌تر یاد بگیرید، نکاتی که در این بخش‌ها نام بردیم را به همراه توضیحات مربوط به هرکدام از این نکات مطالعه کنید تا به شما در فرایند یادگیری و کار با فتوشاپ کمک کنند.

از YouTube غافل نشوید

همه ما می‌دانیم که امروزه یوتوب بزرگ‌ترین منبع ویدیویی جهان است. در این پلتفرم آنلاین میلیون‌ها یا حتی میلیاردها ویدیو در زمینه‌های مختلف وجود دارد. این ویدیوها شامل ویدیو‌های آموزشی، سرگرمی، نقد و بررسی آثار هنری و محصولات مختلف و … است. شما می‌توانید در یوتوب به سراغ ویدیوهای فتوشاپی بروید. در این پلتفرم تعداد بسیار بسیار زیادی ویدیوی آموزشی در مورد فتوشاپ وجود دارد. بسیاری از فتوشاپ‌کاران ماهر سرتاسر دنیا فرایند انجام کارهای خودشان و انجام تغییرات مختلف بر روی عکس‌ها که توسط آن‌ها انجام شده را به شکل رایگان در اختیار کاربران یوتوب قرار می‌دهند. شما صرفا با ورود به یوتوب و سرچ کردن موضوع مد نظر خودتان، این ویدیوها را ببینید و از آن‌ها استفاده کنید. از جایی که پلتفرم یوتوب به کاربرانی که بازدید ویدیو‌های آن‌ها بالا باشد، پول پرداخت می‌کند، بسیاری از فتوشاپ‌کاران مطرح و حرفه‌ای در نقاط مختلف دنیا تصمیم می‌گیرند تا مطالبی که در قالب‌های متنی قابل انتقال است را از طریق ویدیو و در پلتفرم یوتوب به مخاطبان خود توضیح دهند. از این جهت، یوتوب دارای جامع‌ترین بانک آموزشی رایگان فتوشاپ است. نه تنها فتوشاپ که در زمینه‌ها، تخصص‌ها و حتی برنامه‌های مختلف نیز یوتوب این نقش را دارد. در یوتوب بگردید و موضوعات مورد نظر خودتان را سرچ کنید تا با فتوشاپ بیشتر آشنا شوید و راه حل انجام کارها به شیوه‌های مختلف را از برترین‌های دنیا یاد بگیرید.

جستجو کنید

در بین پلتفرم‌ها و وبسایت‌های امروزی صفحاتی مانند اکسپلور در اینستاگرام وجود دارند که به شکل تصادفی محتواهای مختلف را به شما نشان می‌دهند. در پلتفرم‌های مختلف بچرخید. ممکن است در این جست و جو، به محتوا، مطلب، آموزش و یا پست‌های مرتبط و بسیار جالب برخورد کنید که به یادگیری فتوشاپ یا کار با آن کمک کند.

برای خودتان پروژه انجام دهید

سعی کنید در اوقات فراغت خود، عکس‌ها یا طرح‌های گرافیکی مختلف را انتخاب کنید و آن‌ها را ویرایش کنید. از ابزارها و امکانات مختلف فتوشاپ استفاده کنید و فایل‌های فتوشاپی را ادیت کنید. این کار به شما کمک می‌کند که سرعت کارتان با فتوشاپ افزایش پیدا کند. همچنین پروژه‌هایی که خودتان انجام داده‌اید را بعدا به عنوان رزومه می‌توانید به کارفرمایان و مجموعه‌های مختلف برای همکاری ارایه کنید.

در ابتدای راه، از فرصت‌های کوچک استفاده کنید

قطعا همه افرادی که پا به بازارهای کاری مختلف می‌گذارند، باید ابتدا از فرصت‌های کوچک‌تر استفاده کنند. زیرا هنگامی که نام شما مطرح نشده و تجربه کاری شما کم است، هر چقدر هم که حرفه‌ای باشید، برخی از کارفرمایان به شما اطمینان نمی‌کنند. سعی کنید تا در ابتدا به پروژه‌های کوچک نیز بپردازید تا ضمن افزایش تجربه، رزومه کاری خود را پربار کنیذ و نام خود را در بازار کار مطرح کنید.

مطالعات مرتبط داشته باشید

قطعا مطالعاتی مرتبط به زمینه فتوشاپ، مانند مطالعاتی در زمینه عکاسی، گرافیک، طراحی لوگو و پوستر و هنرهای مرتبط باعث افزایش کیفیت کار شما می‌شود. زیرا که شما با مطالعه و پرداختن به موضوعات این چنینی، می‌توانید زیبایی‌شناسی هنری در این زمینه را بیاموزید و پروژه‌های خود را با پشتوانه‌ای محکم ارایه کنید. همچنین این کار موجب افزایش خلاقیت و اطلاعات عمومی شما می‌شود که اتفاقی بسیار مثبت و مهم است.

از پروژه‌های افراد دیدن کنید

سعی کنید در پلتفرم‌های مختلف به پروژه‌های متفاوت سر بزنید و آن‌ها را ارزیابی کنید. آشنایی شما با شیوه‌های مختلف کار و نتایج مختلف پروژه‌ها باعث باز شدن دید شما نسبت به کار با فتوشاپ و پدید آمدن ایده‌های جدید در ذهن شما می‌شود.

کلام پایانی

ما سعی کردیم تا در این مقاله سریع‌ترین و کاربردی‌ترین راه‌های یادگیری فتوشاپ را به شما توضیح دهیم. در ابتدای این مقاله به پاسخ سوال چرا فتوشاپ؟ پرداختیم. به شما توضیح دادیم که چرا کار با این برنامه و یاد گرفتن آن می‌تواند برای همه افراد بسیار مفید باشد و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که در صورتی که به حوزه، عکس و ادیت تصاویر، ساخت طرح‌های گرافیکی، تولید لوگو و پوستر و ادیت آن‌ها و سایر پدیده‌های بصری علاقه دارید، حتما از فتوشاپ استفاده کنید و آن را یاد بگیرید تا هم بتوانید در زمینه مورد علاقه خودتان بهتر فعالیت کنید و هم بتوانید به کسب درآمد برسید. سپس به معرفی آموزش‌های فتوشاپی در وبسایت فرهاد گراف پرداختیم. ابتدا به شما آموزش‌های رایگان و متفاوت و پایه که در سایت فرهاد گراف موجود هستند را به شما معرفی کردیم. سپس به سراغ دوره‌های حرفه‌ای فتوشاپ فرهاد گراف رفتیم. توضیح دادیم که در ۲۰ ساعت آموزشی این دوره چه نکاتی را می‌توانید یاد بگیرید و همچنین چگونه گذراندن این دوره شما را در فتوشاپ حرفه‌ای می‌کند و چرا شرکت در این دوره مفید و مثبت است. در پایان نیز نکاتی مهم در مورد یادگیری فتوشاپ را برای افراد تازه‌کار یا افرادی که تازه قدم در راه آموزش فتوشاپ گذاشته‌اند بیان کردیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و در مسیر یادگیری فتوشاپ و پیشرفت در کار با آن، موثر باشد.

دیدگاه ها

 1. فرهاد طالقانی گفت:

  حساب توییتری هم دارید؟

 2. حسینعلی علیپور گفت:

  منابع این مطلب کجاست؟

 3. حیدر میری گفت:

  بسیار گویا و شفاف بیان کردید

 4. بهزاد رنجبر گفت:

  گروه واتساپی هم دارید؟

 5. عزیز صدیق گفت:

  یه سوال داشتم مشاوره حضوری هم دارید

 6. غلامحسین گنجی گفت:

  مطلب به درد بخوری بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک