آموزش پیشرفته و حرفه ای فتوشاپ

۱۰ وبسایت برتر دانلود پس‌زمینه + معرفی هوش مصنوعی ساخت پس‌زمینه

avatar
زهیر اکبری

اشتراک

قطعا ما و شما و همه کسان دیگری که با دنیای تصاویر کار دارند، با موضوعی به نام پس‌زمینه‌ها برخورد داشته‌اند. پس‌زمینه یا همان Background به تصویری که پشت سر تمامی سوژه‌های تصویر را گرفته و فضاهای خالی تصویر را پوشش داده گفته می‌شود. به خوبی هم می‌دانیم که از این پس‌زمینه‌ها چه استفاده‌های فراوانی می‌شود. پس در این مقاله قصد داریم تا در بخشی کوتاه و مختصر به اهمیت پس‌زمینه‌ها در دنیای تصاویر و ارتباط با بینندگان بپردازیم و سپس به سراغ معرفی بهترین وبسایت‌های دانلود پس‌زمینه برویم. این وبسایت‌ها شامل ۱۰ مورد می‌شوند. سپس به برخی منابع نامتداول دانلود پس‌زمینه خواهیم پرداخت. در بخش پایانی نیز، در قسمتی بسیار نو و کاربردی به سراغ ۴ هوش مصنوعی در زمینه بک‌گراند خواهیم رفت. اگر می‌خواهید بدانید تا چه کارهایی در مورد پس‌زمینه‌ها با استفاده از این هوش مصنوعی‌ها می‌توانید انجام دهید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا از پیشرفت تکنولوژی و هوش‌های مصنوعی در دنیای امروز شگفت‌زده شوید.

پس‌زمینه‌ها چه اهمیتی دارند؟

پس‌زمینه‌ها در کارهای مختلفی به کار گرفته‌ می‌شوند. گرافیست‌ها، طراحان پوستر و لوگو، ادیتورهای عکس و حتی عکاسان از پس‌زمینه‌ها استفاده می‌کنند. اما منظور همه این اقشار مختلف تصویرگران از به کارگیری پس‌زمینه‌ها معمولا یکسان است. اهمیت پس‌زمینه و آنچه که می‌تواند در یک تصویر به واسطه یک پس‌زمینه مشخص شود، در دو عبارت خلاصه می‌شود : دریافت حسی که تصویر می‌خواهد انتقال دهد و غرق شدن در فضای تصویر، که توضیح این دو عنصر به یکدیگر گره خورده و نمی‌توان به جدا این دو را توضیح داد. همانطور که همه ما می‌دانیم، رنگ‌ها، بافت تصاویر و طرح آن‌ها هر یک منظوری دارد و حسی را به مخاطب انتقال می‌دهد. برای مثال همه می‌دانیم که رنگ قرمز به معنی احساسات زیاد و بدون کنترل است. یا می‌دانیم که در رنگ سبز اطمینان خاطری هست و به طبیعت هم برمی‌گردد. حال فرض کنید تا شما می‌خواهید پوستری در رابطه با یک تئاتر که در مورد خشم است بسازید. به این فکر کنید که آیا اگر رنگ پس‌زمینه این پوستر سبز یا آبی باشد، به خوبی می‌تواند منظور اجرا را بیان کند و بیننده را به آن نزدیک کند یا نه. یا مثلا معمولا در عکس‌هایی که برای مصارف شخصی گرفته می‌شود، فتوشاپ‌کاران و حتی خود عکاس سعی بر آن دارد که در پس‌زمینه رنگ‌هایی مانند آبی یا سبز وجود داشته باشد تا آرامش، خوشحالی و اطمینان خاطر سوژه حاضر در عکس را بیان کند. در صورت دیگری نیز فرض کنید که می‌خواهید متنی را برای یک آنلاین شاپ که در حوزه کالای لوکس فعالیت می‌کند آماده کنید و یک پس‌زمینه برای آن در نظر بگیرید. به نظر شما آیا رنگ سفید یا زرد برای پس‌زمینه مناسب است؟ قطعا نه. چرا که معمولا رنگ‌هایی که پررنگ‌ هستند حس لوکس بودن را القا می‌کنند و در میان خود رنگ‌ها نیز می‌توان از رنگی مانند بنفش یا مشکی استفاده کرد. در مجموع متن شما منظور شما را می‌رساند اما قرار دادن پس‌زمینه‌ای با محوریت این رنگ‌ها باعث می‌شود تا مخاطب به طور ناخودآگاه در فضایی که شما قصد در ساخت آن دارید، غرق بشود و احوال لحظه‌ای خود را متناسب با آن تنظیم کند.

به این راحتی می‌توان اهمیت پس‌زمینه از نظر بصری و مفهومی را بیان کرد. حال که فهمیدیم استفاده از پس‌زمینه و انتخاب بک‌گراند مناسب برای مصارف مختلف، چقدر تعیین کننده و مهم است، به سراغ بسترهایی می‌رویم که شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید انواع پس‌زمینه را مشاهده کنید و بهترین‌ موارد را انتخاب، دریافت و سپس از آن‌ها استفاده کنید.

بهترین منابع دانلود پس‌زمینه (Background)

بهترین برنامه‌های دانلود پس‌زمینه برای فتوشاپ

ما با در نظر گرفتن دو مولفه تجربیات افراد درگیر با دنیای تصاویر و غنی بودن خود منابع، ۱۰ مورد از برترین منابع آنلاین دانلود بک‌گراند را پیدا کردیم و قصد معرفی آن‌ها را به شما عزیزان داریم. این معرفی به همراه توضیحاتی در مورد هرکدام از سایت‌ها و لینک دسترسی به آن‌ها خواهد بود. ترتیب معرفی این منابع، از منطق خاصی برخوردار نیست و به شکلی کاملا تصادفی خواهد بود. ما در گزینش این سایت‌ها به آنچه که گوگل با عنوان «بهترین منابع دانلود پس‌زمینه» به جستجوگران ارائه می‌دهد نیز توجه داشته‌ایم.

Adobe Stock

واژه Stock به معنای دست دوم یا استفاده شده می‌باشد. اکثر منابعی که در خود عکس‌ها، بک‌گراندها و … را جای داده‌اند از تصاویر Stock استفاده می‌کنند. در دنیای تصاویر، این واژه به معنی عکس‌هایی هستند مجموعه‌ای حق پخش عکس را خریداری کرده‌ و اجازه استفاده از عکس را به عموم داده. یا اینکه سازنده تصویر از آن در زمینه‌ای استفاده کرده و پس از آن حق نشر آن عکس را به همگان داده است. عکس‌هایی که در وبسایت‌های مختلف در قالب Stock نیستند، شامل تصاویری می‌شوند که هنرمند یا ادیتوری آن‌ها را ساخته و به شکل رایگان، بدون هیچ استفاده قبلی‌ای، آن را منتشر کرده است. حالا که با کلمه استوک آشنا شدید می‌توانید بفهمید که وبسایت Adobe Stock چیست و چه کاری را انجام می‌دهد.

ادوبی استوک با شرکت ادوبی که سازنده فتوشاپ است همکاری دارد. از این رو همه آثار موجود در این بستر مناسب استفاده در فتوشاپ هستند. پس اگر به شکل تخصصی، فقط با فتوشاپ کار می‌کنید، حتما ادوبی استوک را در لیست سرچ‌های خود داشته باشید. آثار موجود در این وبسایت شامل وکتورها، تصاویر مختلف که شامل پس‌زمینه‌ها هم می‌شود، ویدیوها و تصاویری با اشکال و فرمت‌های مختلف می‌شود. یکی از معایب این وبسایت این است که شما به حد محدودی می‌توانید به شکل رایگان از آن استفاده کنید. از جایی هم که آرشیو این وبسایت بسیار کامل است و صد درصد پولی نیست، باید در انتخاب آثار و دانلود آن‌ها دقت بسیار زیادی داشته باشید.

لینک این وبسایت : Adobe Stock

Unsplash

یکی از وبسایت‌هایی که آرشیو نسبتا قوی و غنی‌ای دارد و در مقاله‌های این‌چنینی معرفی می‌شود، Unsplash است. این وبسایت به خاطر به روز بودن، امکانات و آثار بسیار جدید با موضوعاتی نو را در خود جای داده که بسیار کاربردی هستند. در این وبسایت تعداد بسیار زیادی تصویر وجود دارد که درصد قابل قبولی از آن‌ها را می‌توان در قالب پس‌زمینه مورد استفاده قرار داد. استفاده از آن‌اسپلش کاملا رایگان است. پس در این وبسایت بسیار خوب بگردید از آثار و امکانات آن بهترین استفاده را بکنید که فقط دسته بندی بک‌گراند این سایت، دارای هزاران تصویر با کیفیت و متنوع است.

لینک این وبسایت : Unsplash

Pinterest

منبعی که در حال معرفی آن هستیم کمی متفاوت‌تر از سایر منابع است. چرا که پینترست یک شبکه اجتماعی است. اما این شبکه اجتماعی با تمرکزی بسیار بالا و به شکلی تخصصی حول محور عکس‌ها کار می‌کند. پینترست فعالیت خود را از سال ۲۰۰۹ آغاز کرد و در قالب سایت و اپلیکیشن موبایل، قابل دسترسی است. کاربران این وبسایت عکس‌های مختلف با موضوعاتی مختلف را بر روی آن آپلود می‌کنند. حال بعد از گذشت ۱۴ سال از انتشار این برنامه، آرشیو عکس‌های موجود در آن بسیار عظیم و دست نیافتنی است. شما با ورود به این برنامه و جستجوی عکس مورد نظر خود می‌توانید هزاران هزار تصویر با موضوعات مختلف را پیدا کنید. همچنین شما می‌توانید آثاری که در اختیار دارید را در این شبکه اجتماعی انتشار دهید و دنبال‌کننده‌های خود در Pinterest را افزایش دهید. این آثار هم می‌توانند ساخته دست شما، یا هم عکس‌های آماده باشند. بر هر کسی که با دنیای تصویر سر و کار دارد، واجب است که اکانتی روی این شبکه اجتماعی داشته باشد و در آن فعالیت کنند.

لینک این شبکه اجتماعی : Pinterest

Freepik

یکی از سایت‌هایی که در زمینه گردآوری آرشیو عکس، جزو قدیمی‌هاست، همین سایت Freepik است. در این منبع، بیش از ۲ میلیون تصویر مختلف وجود دارد که شامل پس‌زمینه‌ها نیز می‌شود. از این رو قطعا جستجو و گشتن در این وبسایت آورده‌های خوبی نصیب شما خواهد شد. استفاده از فری‌پیک کاملا رایگان است و هر اثری را که در بستر این مجموعه بپسندید را می‌توانید بدون هیچ محدودیتی دانلود کنید.

لینک این وبسایت : Freepik

Death to Stock Photos

این مجموعه که از اسم آن، کار و هدفش مشخص است، تصاویر مفیدی در موضوع بک‌گراند را به شما ارائه می‌کند. تمامی تصاویر این وبسایت رایگان هستند و دانلود آن‌ها فقط نیاز به ساخت یک حساب کاربری در این برنامه دارد. البته در این وبسایت بخش‌های پولی نیز وجود دارد. برخی بخش‌های خاص‌تر این وبسایت به شکل رایگان قابل دسترسی نیستند و شما برای دسترسی نامحدود به این منابع، باید پولی را پرداخت کنید. این وبسایت با اینکه نسبت به سایر سایت‌ها، جدید محسوب می‌شود، اما با این حال توانسته در همین مدت آرشیو خوبی را برای خود دست و پا کند و دسته‌بندی‌های جامع و جذابی دارد.

لینک این وبسایت : Death to Stock Photos

Pixabay

این وبسایت نیز یکی از قدیمی‌ترین آرشیوهای عکس‌های دست دوم و یا استوک را دارا می‌باشد. الان که در حال نوشتن این مقاله هستیم، ۱۳ سال از آغاز به شروع کار این مجموعه می‌گذرد. از این رو تقریبا با یک جستجوی خوب و مناسب می‌توانید تمامی عکس‌های استوکی که در بستر اینترنت موجود است را می‌توانید در این سایت پیدا کنید. حتما این وبسایت را دنبال کنید چرا که قطعا با گشتن در آن می‌توانید تصاویر و بک‌گراند‌های بسیار مفیدی را پیدا کنید.

لینک این وبسایت : Pixabay

Gratisography

این سایت نیز یکی از بهترین آرشیوهای آزاد مستقل عکس است. تنها عیب این وبسایت این است که دسته‌بندی مشخصی برای پس‌زمینه‌ها ندارد. در واقع دسته‌بندی‌های این سایت کمی متفاوت‌تر از سایت‌های دیگر است. این مجموعه، دسته‌بندی‌ها را نه از نظر کاربرد عکس مانند وکتور، پس‌زمینه و … که از نظر موضوعیت خود عکس، مانند طبیعت، ماشین و … از یکدیگر متمایز و مشخص کرده است. بهرحال این نوع دسته‌بندی هم برای برخی نیز بهتر است و با استفاده از آن‌ها، راحت‌تر به عکسی که می‌خواهند دست پیدا کنند.

لینک این وبسایت : Gratisography

Morgue File

در این بستر آنلاین دانلود عکس شما می‌توانید در حدود ۵۰۰ هزار عکس استوک پیدا کنید و آن‌ها را اکثرا به شکل رایگان دانلود کنید. در این وبسایت کالکشن‌های مختلفی از عکس‌ها وجود دارد که شما در آن می‌توانید مجموعه مد نظر خود را پیدا کنید و عکس‌های آن را به راحتی دانلود کنید. همچنین کاربران و مخاطبان این وبسایت این قابلیت را دارند که کالکشن‌های شخصی خود را بسازند و در اختیار همه کاربران Morgue File قرار دهند. شما نیز می‌توانید کالکشن‌های آزاد مربوط به کار خودتان را پیدا کنید و همچنین کالکشن مخصوص به خودتان را پیدا کنید.

لینک این وبسایت : Morgue File

Stocksnap

استاک اسنپ نیز یکی دیگر از منابع دانلود تصاویر استوک است. این مجموعه بخش بسیار عظیم و کاملی را به پس‌زمینه‌ها اختصاص داده است. از این جهت می‌توانید در این وبسایت به راحتی به بک‌گراندهای موجود در قالب استوک دسترسی پیدا کنید. در صورتی که سایت‌های دیگر مجموعه‌هایی اکثرا بزرگ هستند که در آن شما باید به دنبال پس‌زمینه‌ها بگردید یا آن‌ها را به شکل دستی جستجو کنید. برای همین بسیار خوب است که اگر با دنیای بک‌گراندها سر و کار زیادی دارید، حتما این وبسایت را دنبال کنید و از آثار و امکانات مربوط به آن استفاده کنید.

لینک این وبسایت : Stocksnap

Shiftart

شیفت آرت یکی دیگر از وبسایت‌های دانلود عکس است که آرشیو نسبتا خوبی را در بستری که در اختیار دارد فراهم کرده. این مجموعه برای افرادی که با فتوشاپ به کار مشغول هستند بسیار مناسب هست. چرا که اکثر تصاویر در قالب‌ها و فرمت‌های مناسب با فتوشاپ عرضه می‌شوند. همچنین به علت نظارت این وبسایت و عواملی که دارد، کیفیت اکثر آثار از حد استانداردی برخوردار است.

لینک این وبسایت : Shiftart

حالا که این معرفی به شکل کامل به پایان رسید باید این نکته را مجددا ذکر کنیم که در معرفی این وبسایت‌ها ترتیب خاصی را در نظر نگرفتیم. مشخصا از توضیحات برتری بعضی از این منابع دانلود بک‌‌گراند برای فتوشاپ را می‌توانید نسبت به بعضی دیگر احساس کنید. اما به هر روی هر کدام از این آرشیوها در خود آثار و امکانات خوبی را دارند که باید ببینید کدام یک از آن‌ها مناسب‌تر با سلیقه و هدف شماست. به غیر از این وبسایت‌ها، راه‌های دیگری نیز برای پیدا کردن تصاویر پس‌زمینه وجود دارد که این راه‌ها را در بخش بعدی به شما معرفی می‌کنیم.

سایر منابع دریافت پس‌زمینه

راه‌های دیگر دانلود پس‌زمینه

همانطور که توضیح دادیم، ممکن است که لزوما گاهی از طریق این آرشیوها به هدف مد نظر خود دسترسی پیدا نکنید. گاهی راه‌های ساده‌تر برای رسیدن به هدف خود وجود دارد. این راه‌ها که ممکن است منطقی به نظر نرسد هم می‌تواند برای شما مفید باشد و هم این راه‌ها به حدی که به نظر می‌رسد، نامتداول نیستند و بسیاری از کاربران فتوشاپ و ادیتورهای عکس و کسانی که با دنیای تصویر سر و کار دارند نیز، از این راه‌ها استفاده می‌کنند.

جستجوهای اینترنتی

موتور جستجوگر گوگل، امروز به اندازه‌ای بزرگ شده که کارکرد آن، با زندگی بشر گره خورده، به همین جهت شما با استفاده از آن می‌توانید به نتایج مثبتی دست پیدا کنید. این موتور می‌تواند بهترین گزینه‌های موجود و محبوب‌ترین آن‌ها را در جواب سرچ شما با عنوان «دانلود پس‌زمینه» نمایان کند و کار شما را ساده کند. تنها مشکل این راه این است که نتایج و آثاری که با استفاده از جستجو کردن در آن دستیابی پیدا می‌کنید، بسیار معروف هستند و کاربران بسیار زیادی از آن استفاده کرده‌اند. در صورتی که با این مسئله مشکلی ندارید، یکی از ساده‌ترین راه‌های دسترسی به بک‌گراندها و تصاویر مختلف، جستجوی عنوان گفته شده در فیلد سرچ گوگل می‌باشد. همچنین در صورتی که جستجوی خود را به زبان انگلیسی انجام دهید، راحت‌تر به نتیجه مطلوب دست پیدا می‌کنید. برای این کار فقط کافی‌ست تا عبارت “Download Background” یا در صورتی که می‌خواهید حتما تصویر مورد نظر با فتوشاپ سازگاری داشته باشد،”Download Background for Photoshop” را جستجو کنید.

فضای ابری فتوشاپ

همانطور که احتمالا می‌دانید، فتوشاپ یک فضای ابری یا Cloud را به امکانات خود اضافه کرده. شما می‌توانید برای بهبود استفاده از فضای داخلی دستگاه خود، آثاری که در فتوشاپ وارد کرده‌اید را در این فضا ذخیره کنید تا هم در فضای داخلی صرفه‌جویی کنید و هم بتوانید تمامی آثار خود را در هر سیستمی و در هر مکانی، فقط با اتصال به اینترنت، به این فضا و آثار خود دسترسی پیدا کنید. حال برخی از فتوشاپ‌کاران آثار خود که در این فضا موجود است را در اختیار عموم قرار داده‌اند و شما می‌توانید این آثار را مشاهده و دریافت کنید. در این فضا تصاویر زیادی در چارچوب پس‌زمینه نیز وجود دارد که می‌تواند به روند کاری شما کمک کند.

اینستاگرام

یکی از شبکه‌های اجتماعی‌ای که امروزه اکثر آدم‌هایی که در قید و بند تکنولوژی هستند از آن استفاده می‌کنند. برخی از هنرمندان و خالقان آثار هنری که اکثرا در زمینه تصویر است نیز در این شبکه اجتماعی فعالیت می‌کنند و کارهای خود را با کاربران اینستاگرام به اشتراک می‌گذارند. شما نیز می‌توانید از اینستاگرام این هنرمندان و اشخاص یا مجموعه‌های تولید کننده آثار تصویری را پیدا کنید و از آثار آن‌ها استفاده کنید. البته توجه به این نکته داشته باشید که این کار را با اجازه صاحب اثر انجام دهید.

دیگر شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی دیگری نیز مانند فیسبوک و توییتر وجود دارند که همانطور که گفته شد، هنرمندانی در آن‌ها هستند که اقدام به تولید و یا ادیت آثار تصویری می‌کنند. شما با اجازه از صاحبان آثار و صفحات منتشر کننده می‌توانید از تصاویر آن‌ها به عنوان بک‌گراند در کار خود استفاده کنید. این کار را می‌توانید در شبکه‌هایی مانند توییتر که پست‌ها نیز قابل جستجو هستند، با سرچ پست مورد نظر، یا در شبکه‌های اجتماعی دیگر با دنبال کردن هشتگ‌های مربوط و جستجوی صفحاتی با نام‌های مرتبط انجام دهید.

این چهار منبع کاربردهای خودشان را دارند، اما در صورتی که منابع اصلی دانلود پس‌زمینه نتوانستند به شما کمکی کنند، می‌توانید به این چهار منبع رجوع کنید و از آرشیوهای آن‌ها عکس مورد نظر خود را دریافت کنید.

با این ابزارهای هوش مصنوعی برای ساخت پس‌زمینه آشنا شوید

هوش مصنوعی‌های ساخت پس‌زمینه در فتوشاپ

همانطور که همه ما می‌دانیم، هوش مصنوعی امروزه پیشرفت بسیار زیادی کرده و پا در زندگی بشر گذاشته. این امر ممکن است موجب خطراتی باشد که نظر کارشناسان را می‌طلبد، اما حداقل در مورد پس‌زمینه، هوش مصنوعی خطرناک نیست. ممکن است هنگامی باشد که شما دوست داشته باشید بک‌گراندی منحصر به فرد (مصطلح Unique) داشته باشید. شما می‌توانید علاوه بر سایر برنامه‌های ادیت عکس یا فتوشاپ، از این هوش‌های مصنوعی برای ساخت پس‌زمینه مورد نظر خود اقدام کنید. همچنین ممکن است نتوانید پس‌زمینه مد نظر خود را از تمامی منابع معرفی شده دریافت کنید، پس می‌توانید به هوش مصنوعی برای ساخت عکس مورد نظر خود رجوع کنید. در میان هوش مصنوعی‌هایی که در زمینه تصویر کار می‌کنند و رایگان هم هستند، ما ۴ مورد از برترین‌های آن‌ها را پیدا کردیم و قصد معرفی این ابزارهای ساخت بک‌گراند را به شما عزیزان داریم.

Fotor

اگر در دنیای آنلاین تصاویر کار کرده باشید، قطعا می‌دانید که وبسایت Fotor یکی از قوی‌ترین برنامه‌های ادیت عکس به شکل آنلاین است. این وبسایت با گذشت زمان قدرت پردازش هوش مصنوعی خودش را افزایش داد و حالا این ابزارهای فوتور توانایی انجام کارهای بسیار متنوع و جالبی را دارند. از سفید کردن دندان سوژه در تصویر گرفته تا از بین بردن قرمزی چشم و تبدیل عکس به نقاشی، همگی توسط هوش مصنوعی مجموعه Fotor به سرعت انجام می‌گیرد. علاوه بر این‌ها، این بستر آنلاین ادیت عکس بخشی را با عنوان «Background Generator AI» راه اندازی کرده که با استفاده از آن می‌توان به بک‌گراند دلخواه رسید.

لینک این هوش مصنوعی : Fotor (Background Generator AI)

Zmo

وبسایت ZMO ابزارهای هوش مصنوعی متفاوتی را در زمینه کار با تصاویر ارائه می‌کند. یکی از این ابزارهای هوش مصنوعی بسیار جالب، هوش مصنوعی کار با عکس پس‌زمینه است. این هوش مصنوعی توانایی این را دارد که سوژه شما را شناسایی کند و آن را از بک‌گراند خود، در عرض چند دقیقه جدا کند. علاوه بر آن، این هوش مصنوعی در زمینه ساخت عکس Background نیز کاربرد دارد. شما می‌توانید وارد این صفحه این هوش مصنوعی شوید و تصویر سوژه خود را در آن آپلود کنید. سپس هوش مصنوعی ZMO این سوژه را با چند بک‌گراند مختلف ترکیب می‌کند و تعدادی عکس را به شما تحویل می‌دهد که در هر کدام آن‌ها، سوژه شما، روی یک بک‌گراند قرار گرفته است. این هوش مصنوعی تا حدود خوبی قادر به تشخیص ارتباط موضوعی سوژه با پس‌زمینه‌های مختلف است. مثلا اگر سوژه شما یک ماشین باشد و آن را وارد این هوش مصنوعی کنید، عکس ماشین جلوی عکس شاخه درخت قرار نمی‌گیرد، بلکه در پس‌زمینه و جاده قرار می‌گیرد. از این هوش مصنوعی استفاده کنید و از پیشنهادهای آن استفاده کنید. چرا که اگر عکسی که توسط ZMO ساخته شده مورد پسند شما نباشد هم، در نهایت، یک ایده بک‌گراند به شما داده که شما می‌توانید عکس بهتری از آنچه که در آرشیو این وبسایت موجود است پیدا کنید و با استفاده از مهارت خود، آن را در پس سوژه خود قرار دهید.

لینک این هوش مصنوعی : Zmo

PhotoRoom

مجموعه PhotoRoom نیز یکی دیگر از مجموعه‌های ارائه دهنده هوش مصنوعی مرتبط با دنیای عکس است. این مجموعه تعدادی از ابزارهای هوش مصنوعی خود را به شکل رایگان عرضه می‌کند، که یکی از آن‌ها، همین هوش مصنوعی ساخت پس‌زمینه است. نحوه کار این هوش مصنوعی بدین شکل است که شما در کنسول تایپ متن این سایت که به محض ورود به آن، آن را مشاهده می‌کنید، می‌توانید توضیحات عکسی که می‌خواهید را بنویسید. مثلا شما در این بخش می‌توانید بنویسید اتوبانی با لامپ‌های سوخته یا ورزشگاه فوتبالی مملو از تماشاگر، این هوش مصنوعی با استفاده از عناصر تصویری‌ای که در اختیار دارد، عکس مد نظر شما را می‌سازد. شما نیز می‌توانید آن عکس را به همان شکل، یا با کمی ادیت، به عنوان Background در کار خود مورد استفاده قرار دهید. توجه داشته باشید که زبان این سایت انگلیسی است و فقط این زبان را متوجه می‌شود.

لینک این هوش مصنوعی : PhotoRoom (Background Tool)

Creator Kit

یکی دیگر از وبسایت‌های ارائه دهنده هوش مصنوعی Background نیز، همین Creator Kit است. شیوه کار این هوش مصنوعی درست شبیه به هوش مصنوعی ZMO است. هوش مصنوعی Creator Kit عکس سوژه را از شما می‌گیرد و پشت آن عکس‌های مختلفی قرار می‌دهد و شما می‌توانید بهترین گزینه را دریافت کنید. تنها وجه تمایز این وبسایت نسبت به سایر سایت‌های هوش مصنوعی این است که Creator Kit، محدودیت موضوعی دارد. این ابزار هوش مصنوعی به طور خاص در زمینه ارائه محصول و برندینگ کار می‌کند. یعنی اگر عکس انسان یا طبیعت را وارد آن کنید، به نتیجه‌ای نمی‌رسید. بلکه این هوش مصنوعی با آنالیز محصولات ارائه شده و موفق، محصول شما را بر اساس شکل و نوعی که دارد، روی بک‌گراندهایی که به نظر خودش جالب و صحیح هستند قرار می‌دهد. از این رو اگر مشغول به عکاسی تجاری یا ادیت و طراحی تصاویر و طرح‌هایی مربوط به محصولات مختلف در قالب تبلیغ یا … هستید، قطعا Creator Kit برای شما مفید خواهد بود.

لینک این هوش مصنوعی : Creator Kit

در مجموع نیز این موضوع را در نظر داشته باشید که ابزار هوش مصنوعی، مدت زیادی نیست که پا به دنیای ما انسان‌ها گذاشته و قطعا در این نقطه، اشتباهات و کج‌فهمی‌هایی هم دارد. اما با این حال، در همین شروع بسیار موفق و سریع بوده.

کلام آخر

ما سعی کردیم تا در این مقاله، تقریبا هر راهی برای پیدا کردن عکسی که بتوان آن را در قالب Background استفاده کرد را به شما عزیزان معرفی کردیم. از این رو اگر با این نوع از تصاویر سر و کار زیادی دارید، حتما با دقت این مقاله را مطالعه کنید، همه راه‌ها و منابع را بررسی کنید و خودتان تجربه‌ای از آن‌ها کسب کنید که برای شما مفید خواهد بود. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.

دیدگاه ها

 1. سعید نوروزی گفت:

  منابع این مطلب کجاست؟

 2. ناصر کریمی گفت:

  حساب توییتری هم دارید؟

 3. بهرام پناهی گفت:

  ایولا

 4. جعفر میری گفت:

  مطالب بی نظیر بود

 5. صادق صمدی گفت:

  کجا می تونم اطلاعات کاملتری درباره این موضوع پیدا کنم

 6. رحیم بهاور گفت:

  خیلی دنبال این موضوع بودم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک