آموزش پیشرفته و حرفه ای فتوشاپ

معرفی بهترین سایت ها برای دانلود پترن فتوشاپ

avatar
اردلان چیتایی

اشتراک

استفاده از پترن های متوالی در پس زمینه وبسایت و یا طرح های گرافیکی، یک راهکار جذاب برای افزودن شخصیت به طراحی شماست. این الگوهای متوالی اغلب به دسته های متلف مثل پترن های یکپارچه ( Seamless ) ، پس زمینه ( Background ) و یا پترن های ظریف ( Subtle Patterns ) تقسیم می شوند. اگر به دنبال پس زمینه وبسایت و یا طرح گرافیکی برای ساخت بنرهای شبکه های اجتماعی و … می گردید، باید از پترن های پس زمینه ( Background ) استفاده کنید. از آن طرف، پترن های یکپارچه ( Seamless ) با دارا بودن الگوهای متوالی و متعدد، به شما اجازه می دهند که به راحتی فضای افقی و یا عمودی طراحی خود را پر کنید و ظاهری یک دست و یونیک داشته باشید!

اگر به دنبال پترن های با کیفیت و در عین حال رایگان می گردید، این مقاله مخصوص شماست! ما در این مطلب شما را با بهترین سایت های دانلود پترن برای فتوشاپ آشنا می کنیم که به راحتی می توانید با مراجعه به آن ها، پترن و پس زمینه دلخواه خود را دریافت کنید. همچنین می توانید با جاگذاری کدهای Html این پترن ها در وبسایت خود، پس زمینه سایت خود را تغییر دهید!

علاوه بر معرفی وبسایت های رایگان برای دانلود پترن فتوشاپ، چندین تولید کننده پترن ( Generator ) نیز معرفی شده است که با استفاده از آن ها می توانید الگوه های دلخواه خود را برای ساخت پس زمینه بسازید! چی از این بهتر!

بریم که با پترن ها بیشتر آشنا شیم!

پترن فتوشاپ جیست و از کجا باید آن ها را دانلود کنیم؟

پترن های فتوشاپ تصاویری هستند که می توانید از آن ها برای ایجاد طرح های مختلفی گرافیکی در برنامه فتوشاپ استفاده کنید. معمولا کاربران فتوشاپ استفاده از پترن های یکپارچه ( Seamless ) را برای پر کردن فضای خالی و یا ساخت یک طرح گرافیکی ترجیح می دهند. با بزرگ و کوچک کردن این پترن ها، به راحتی می توانید پس زمینه دلخواه خود را بسازید، کارت ویزیت جذاب خود را طراحی کنید و یا حتی سراغ ساخت بنرهای شبکه های اجتماعی بروید.

برنامه فتوشاپ به صورت پیش فرض، چندین پترن مختلف را در خود جای داده است که به راحتی می توانید از آن ها استفاده کنید. با این حال اگر به دنبال اضافه کردن پترن های بیشتری هستید، باید به صورت دستی این پترن ها را دانلود کنید و به برنامه اضافه کنید. در ادامه مطلب با بهترین سایت ها برای دانلود پترن فتوشاپ آشنا می شویم!

معرفی سایت های دانلود پترن برای فتوشاپ

در لیست زیر، بهترین سایت های رایگان برای دانلود پترن فتوشاپ گردآوری شده است. به کمک زبان CSS و Html  به راحتی می توانید از این پترن ها در پس زمینه وبسایت خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که برخی از این وبسایت ها پترن مورنطر را با فرمت PNG و JPEG و برخی از آن ها نیز تنها با فرمت SVG ارائه می دهند. فرمت SVG در قیاس با فرمت های JPEG یا PNG، مقیاس پذیری بهتری ارائه می دهد که همین نکته استفاده از آن ها را برای طرح های ظریف، ایده آل کرده است.

Subtle Patterns

Subtle Patterns یکی از محبوب ترین وبسایت ها برای دانلود بیش از ۴۰۰ پترن مختلف برای فتوشاپ و ساخت پس زمینه است. اگر به دنبال اضافه کردن پترن های مختصر بدون کاهش توجه از سوژه اصلی تصویر خود هستید، باید سراغ پترن های ظریف ( Subtle Pattern ) این وبسایت بروید. این پترن ها با فرمت PNG قابل دسترسی هستند و برای استفاده در پروژه های گرافیکی و یا چاپ، کاملا ریگان هستند!

Hero Patterns

Hero Patterns توسط  Steve Schoger ساخته شده است. این وبسایت مجموعه ای از پترن های متوالی با فرمت SVG را برای استفاده در پروژه های گرافیکی وبسایت ارائه می دهد. شما به راحتی می توانید رنگ پس زمینه و پیش زمینه این پترن های SVG را تغییر دهید تا با رنگ قالب وبسایت شما هماهنگ شود!

The Pattern Library

Pattern Library یکی از بهترین منابع دانلود پترن برای فتوشاپ محسوب می شود. اکثر پترن های موجود در این وبسایت توسط طراحان حرفه ای به اشتراک گذاشته شده اند. شما به راحتی می توانید این پترن ها را دانلود کنید در پروژه های ساخت وبسایت و یا طرح های گرافیکی خود از آن ها استفاده کنید.

SVG Backgrounds

این وبسایت شامل مجموعه ای بیش از ۳۰ پترن پس زمینه با فرمت SVG می باشد. کافیست وارد وبسایت شوید و روی پترن پس زمینه دلخواه خود کلیک کنید تا ظاهر آن را روی مرورگر ببینید! پس از آن می توانید برای استفاده از پس زمینه، کد CSS پس زمینه را دریافت کنید! خیالتان هم راحت باشد! چون این کدها همگی توسط مروگرهای پیشرفته پشتیبانی می شود!

CSS3 Patterns Gallery

CSS3 Patterns Gallery از گرادینت ها برای ساخت پترن های پس زمینه استفاده می کند. بیش از ۴۱ پترن CSS3 به صورت رایگان در این وبسایت قرار گرفته است که به راحتی می توانید کد CSS مربوط به هرکدام را دریافت کنید. این پترن ها برای اجرا شدن به یک مرورگر پیشرفته ( کروم ، فایرفاکس و … ) نیاز دارند.

SVG Patterns Gallery

این وبسایت نیز با الهام گیری از CSS3 Patterns Gallery، بیش از ۲۱ پترن رایگان با فرمت SVG  ارائه می دهد. برخلاف گرادینت های CSS3، تصاویر SVG روی اینترنت اکسپلور ۹ ( IE9 ) نیز کار می کنند. بنابراین مشکلی برای اجرا کردن آن ها روی مرورگرهای قدیمی ندارید. با مراجعه به این وبسایت به راحتی می توانید کد کامل پترن های پس زمینه ( شامل CSS و SVG )  را دریافت کنید.

MagicPattern CSS Patterns

تیم MagicPattern مجموعه ای از ست های پترن پس زمینه CSS را ارائه می دهد. این پس زمینه ها همگی قابلیت تغییر رنگ، شفافیت و فاصله گذاری دارند. شما به راحتی می توانید پیش نمایش این الگوها را در وبسایت آن ها ببینید و پس از آن کد CSS آن ها را دریافت کنید!

ColourLovers Patterns

ColorLovers یکی از بهترین وبسایت ها برای دانلود پترن فتوشاپ با طرح های رنگی متفاوت است! همچنین در این وبسایت پترن های یکپارچه ( Seamless ) نیز به چشم می خورد که اکثرا توسط کاربران وبسایت ساخته شده اند. شما به راحتی می توانید از این پترن های یکپارچه در پروژه های وبسایت و یا طرح های گرافیکی خود استفاده کنید.

Pattern Cooler

Pattern Cooler مجموعه از پترن های یکپارچه را ارائه می دهد که قبل از دانلود کردن آن ها به راحتی طبق سلیقه شما شخصی سازی می شوند. پترن ها در سبک های مختلفی مثل انتزاعی، موج دار، گل، نقطه، مربع ، نئون و … قابل دریافت هستند.

Freepik Pattern Vectors

Freepik یکی از بهترین وبسایت ها برای پیدا کردن وکتورهای گرافیکی رایگان و تصاویر می باشد. در این وبسایت، پترن های یکپارچه مختلفی قرار گرفته است که به صورت فایل های AI و EPS ( فرمت های برنامه الاستریتور ) قابل دریافت هستند. در کنار پترن و وکتورهای رایگان این وبسایت، ست های گرافیکی پولی نیز قرار گرفته است که مخصوص کاربران پریمیوم این وبسایت می باشد.

Background Labs

Background Labs شامل تصاویر پس زمینه و پترن های یکپارچه ای است که به طور رایگان قابل دریافت می باشد. این پترن ها را می توانید با فرمت AI یا PNG دریافت کنید.

DinPattern

برای دانلود پترن فتوشاپ، Dinpattern یکی از جذاب ترین انتخاب های شماست! در این وبسایت پترن های یکپارچه با کیفیتی قرار گرفته است که به صورت رایگان برای استفاده تجاری در وبسایت یا صفحه های نمایش قابل دریافت هستند. با این حال اگر قصد چاپ این پترن ها را داشته باشید، باید هزینه ای پرداخت کنید!

معرفی سایت های ساخت پترن برای فتوشاپ

با اینکه وبسایت های زیادی برای دانلود پترن فتوشاپ وجود دارد، شما همچنان می توانید با استفاده از وبسایت های تولید کننده پترن ( Generator )، پترن یکپارچه دلخواه خود را بسازید و در طرح های گرافیکی و یا وبسایت خود استفاده کنید. تمام این تولیدکننده های پترن، تحت وبسایت کار می کنند . کار با این وبسایت ها بسیار راحت می باشد و بعد از ساخت مستقیما می توانید سراغ دانلود پترن خود بروید. بریم که با این سایت ها آشنا شیم!

PatternNinja

PatternNinja در حقیقت نسخه جدید BGPatterns محسوب می شود. در این وبسایت به راحتی می توانید با انتخاب اشکال دلخواه، پترن یکپارچه خود را بسازید و پس از آن دانلود کنید. همچنین در این وبسایت امکان ادیت کردن فایل های SVG نیز وجود دارد.

Vector Pattern Generator

در وبسایت Vector pattern به راحتی می توانید پترن های یکپارچه خود را شخصی سازی کنید و  از آن خروجی بگیرید. بعد از آن می توانید این پترن ها را در تمام ویرایشگرهای وکتور مثل فتوشاپ باز کنید!

Doodad Pattern Generator

Doodad Pattern Generator یک وبسایت منحصربفرد برای ساخت پترن های یونیک، یکپارچه و در عین حال کاملا رایگان است. شما می توانید این پترن ها را در رنگ، فیلتر، سایز و … شخصی سازی کنید.

PatternPad

PatternPad به شما امکان طراحی پترن های مختلف با تغییرات بی انتها می دهد! شما می توانید از این پترن ها با فرمت SVG خروجی بگیرید و هر جایی که دوست دارید استفاده کنید!

Patternizer

Patternizer یک وبسایت عالی برای تولید پترن های راه راه ( Stripe ) می باشد. بعد از اتمام طراحی ، پترن های شما در این وبسایت ذخیره و به اشتراک گذاشته می شود. با این کار هنرمندان دیگر نیز می توانند روی طراحی شما کار کنند و پترن شما را طبق سلایق خود شخصی سازی کنند!

Patternico

Patternico یک وبسایت عالی برای طراحی پترن های یکپارچه با آیکون های فونتی و خطی می باشد! همچنین در این وبسایت امکان ساخت پترن به کمک شکلک ها ( Emoji ) نیز وجود دارد!

دانلود بسته های پترن رایگان برای فتوشاپ

اگر حوصله جستجو و پیدا کردن پترن دلخواه خود را ندارید، به راحتی می توانید چندین بسته پترن مختلف را دانلود کنید و از میان آن ها، پترن مورد علاقه خود را پیدا کنید! در لیست زیر چندین بسته پترن رایگان قرار گرفته است که می توانید از آن ها در پس زمینه وبسایت و یا پروژه های گرافیکی خود استفاده کنید.

Seamless Denim Patterns

در این بسته ۵ پترن مختلف در زمینه پارچه جین آبی قرار گرفته است. این پترن ها به صورت افقی یا عمودی فضای خالی پس زمینه شما را پر می کنند و ظاهری یک دست به آن ها می دهد. همچنین شما امکان تغییر اندازه آن ها را نیز خواهید داشت!

Seamless Textured Lemon Pattern

این بسته شامل پترن های مسطح با الگوهای لیمو، تکه های لیمو، گل و برگ می باشد.

Colorful Christmas Pattern

الان زمان کریسمس است! بنابراین در این بسته برای شما چندین پترن مختلف با الگوهای درخت کریسمس، کادو های تزئین شده و … روی پس زمینه خال خالی آماده کرده ایم!

Free Geometric Patterns

اگر به دنبال پترن هایی با الگوی هندسی هستید، این بسته مخصوص شماست! در این بسته بیش از ۲۰ پترن مختلف با فرمت PNG قرار گرفته است!

جمع بندی و کلام آخر

خب حالا که به انتهای مقاله رسیدید، به مجموعه ای از سایت های رایگان برای دانلود و یا تولید پترن دسترسی دارید! همچنین چندین بسته مختلف نیز برای دانلود پترن فتوشاپ در اختیار شما قرار گرفته است تا به راحتی بتوانید الگوی دلخواه خود انتخاب و استفاده کنید. پس وقت را هدر ندهید و همین حالا با مراجعه به این وبسایت ها پترن دلخواه خود را دریافت کنید!

ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید!

دیدگاه ها

 1. نادر براتی گفت:

  ممنون به خاطر مطالب خوبتون

 2. علی اکبر طهماسبی گفت:

  سلام وقت بخیر
  سوالی داشتم
  من غمسی متحرک با پسوند gif دارم میخوام کادر جدید سفید باز کنم و در یک سمتش متن بنویسم و سمت دیگر را همان تصویرgif بزارم چطور باید این کار را بکنم؟ فتوشاپ بنده cc 2015 هست بخاطر سیستم قدیمیم
  هر کار میکنم با هم ادغام نمیشه

 3. نادر طالقانی گفت:

  سلام تو پوشه های اکشنها اونایی که پسوند
  abr- pat
  داره مهمن؟ استفاده میشن؟ اشکال نداره حذفشون کنم فقط خود اکشنه باشه؟ چون خیلی حجمشون بالاست

  و من هر عکسی تو هر سایزی که وارد فتوشاپ میکنم بعد انجام ویرایش رو اون با هر کیفیتی که ذخیره میکنم کلا کیفیتش میاد پایین خیلی بد میشه حتی نوشته هاش خونده نمیشه چیکار کنم؟

 4. حسن نادری گفت:

  سلام چه طور میتوانم پترن را مرتب بزنم (ته پترن قبل به سر پترن بعد )و روی هم نیفتن.

 5. جعفر مددی گفت:

  تشکر زیاد _ خیلی عالی بود

 6. ایمان امیدی گفت:

  بسسیار ممنون که آموزش را رایگان قرار دادید .
  از بین تمامی سایت هایی که گشتم فقط شما را پسندیدم همه یا میخان پول بگیرن یا چرت و پرتن . واقعا لایق تشکر هستید

 7. آ گفت:

  سایت Subtle Patterns خیلی خوب بود استفاده بردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک