آموزش پیشرفته و حرفه ای فتوشاپ

۴ روش آسان برای تبدیل فرمت PSD به JPG بدون نیاز به فتوشاپ!

avatar
اردلان چیتایی

اشتراک

فایل های PSD، فرمت مادر برنامه فتوشاپ شناخته می شوند. یعنی فایلی که به طور اختصاصی در برنامه فتوشاپ ساخته، ویرایش و حتی به اشتراک گذاشته می شود. در صورتیکه برنامه فتوشاپ را روی کامپیوتر خود نصب کرده باشید، به راحتی می توانید این فایل ها را در خود برنامه مشاهده کنید. اما گاهی اوقات نیاز است تا این فایل اختصاصی را به دیگر فرمت های رایج تصویری مثل JPG تبدیل کنیم تا امکان مشاهده تصویر را روی دیگر دستگاه ها داشته باشیم.

برای این کار نیاز به تبدیل فرمت PSD به JPG داریم. خوشبختانه پروسه تبدیل این فرمت بسیار آسان است اما اگر هیچ اطلاعاتی راجع به نحوه تبدیل فرمت ها ندارید ممکن است کمی برایتان چالش برانگیز باشد. به همین منظور ما در این مقاله ۴ روش آسان برای تبدیل فرمت PSD به JPG را به صورت تصویری شرح داده ایم تا به راحتی بتوانید عکس های خود را در دستگاه های مختلف مشاهده کنید.

همچنین میتوانید ویدیو زیر را ببینید در این ویدیو خیلی کوتاه تفاوت PSD و JPG به همراه راه تبدیل در برنامه فتوشاپ گفته شده

 

بریم که با اولین متود آشنا بشیم.

تبدیل فرمت PSD به JPG به کمک برنامه فتوشاپ

همانطور که پیش تر گفتیم، Adobe Photoshop نرم افزار پیش فرض باز کردن و ویرایش فایل های PSD محسوب می شود. همچنین به کمک این برنامه به راحتی می توانید فایل های PSD را به دیگر فرمت های تصویری مثل JPEG تبدیل کنید. در این بخش، با نحوه تبدیل فرمت PSD به JPG در برنامه فتوشاپ آشنا خواهیم شد.

مرحله ۱: فتوشاپ را نصب کنید

طبیعتا برای این روش باید برنامه فتوشاپ را روی سیستم خود نصب کرده باشید. برای دانلود این برنامه می توانید به قسمت دانلود سایت سر بزنید و نسخه دلخواه برنامه فتوشاپ را نصب کنید. همه نسخه های موجود روی سایت برای ۲ سیستم عامل مک و ویندوز قابل دریافت هستند. اگر از نسخه های قدیمی تر ( ۲۰۱۷ به پایین ) استفاده می کنید باید برنامه را پس از دانلود، فعال کنید. آموزش فعال سازی نسخه های مختلف فتوشاپ را می توانید از قسمت راهنمای نصب سایت مطالعه کنید.

مرحله ۲: فایل PSD را در فتوشاپ باز کنید

در این مرحله باید فایل PSD را به کمک برنامه فتوشاپ باز کنید. در صورتیکه برنامه به صورت کامل روی سیستم شما نصب شده باشد، به راحتی می توانید با دوبار کلیک کردن روی فایل PSD به محیط کاربری فتوشاپ هدایت شوید. همچنین می توانید برنامه فتوشاپ را باز کنید و پس از آن روی گزینه Open بزنید. حالا می توانید به مسیر فایل PSD بروید و فایل موردنظر را انتخاب کنید. حالا روی Open بزنید تا فایل PSD در برنامه فتوشاپ باز شود.

مرحله ۳: گزینه Save As را انتخاب کنید

زمانیکه فایل PSD در برنامه فتوشاپ باز شد، باید به محتوای تصویری آن در برنامه دسترسی داشته باشید. حالا برای تبدیل فرمت PSD به JPG به نوار منوی بالای برنامه بروید و روی گزینه File بزنید. پس از آن گزینه Save As را برای ذخیره کردن فایل انتخاب کنید.

مرحله ۵: فایل PSD را به JPEG تبدیل کنید

وقتی گزینه Save As را انتخاب کردید، در نسخه های جدید تر برنامه فتوشاپ باید ابتدا روی Save On This Computer بزنید. بعد از آن یک پنجره جدید برایتان باز می شود. روی منوی کشویی Format بزنید. حالا باید دنبال گزینه JPG باشید تا با انتخاب آن، فرمت خروجی شما به این فرمت تغییر پیدا کند. می توانید آدرس دلخواه خود را برای ذخیره سازی فایل بدهید. همچنین می توانید در قسمت File Name اسم دلخواه خود را برای فایل JPEG انتخاب کنید. وقتی کارتان تمام شد، روی دکمه Save بزنید.

تبدیل فرمت PSD به JPG بدون برنامه فتوشاپ

شاید خیلی ها امکان دانلود و نصب برنامه فتوشاپ را برای تبدیل فایل PSD به JPG نداشته باشند. در این قسمت با روش های مختلفی برای تبدیل فرمت PSD به JPEG بدون نیاز به برنامه فتوشاپ آشنا خواهید شد.

روش اول: استفاده از وبسایت Aiseesoft

یک راه آسان برای تبدیل PSD به JPG به صورت آنلاین، استفاده از وبسایت Aiseesoft Free Image Converter Online می باشد. با استفاده از این ابزار می توانید فایل های PSD خود را به PNG و GIF نیز تبدیل کنید. همچنین اگر چندین فایل PSD دارید، به کمک این وبسایت به راحتی می توانید همه آن ها را به صورت گروهی به فایل JPG تبدیل کنید. این وبسایت به شما امکان تبدیل فرمت های رایجی مثل JPG, JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF, WEBP, ICO, SVG و … را نیز می دهد.

مرحله اول

وبسایت Aiseesoft Free Image Converter Online را باز کنید و از جلوی قسمت Convert to فرمت JPG را انتخاب کنید. سپس روی گزینه Add Images بزنید.

مرحله دوم

در پنجره جدید باز شده، به مسیر فایل PSD بروید و فایل موردنظر را انتخاب کنید. پس از آن فایل PSD در سایت آپلود می شود. بر اساس حجم فایل شما این مرحله ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

مرحله سوم

وقتی آپلود فایل تمام شد، این وبسایت به صورت خودکار فایل PSD شما را به JPEG تبدیل می کند. پس از اتمام این پروسه، می توانید روی دکمه Download بزنید و یا اگر چندین فایل PSD وارد وبسایت کردید، می توانید با انتخاب گزینه Download All همه آن ها را دانلود کنید.

روش دوم:  استفاده از وبسایت ZAMZAR

اگر برای تبدیل فایل PSD به JPG با سایت اول مشکل داشتید، می توانید از وبسایت ZAMZAR استفاده کنید. این وبسایت ۳ راه مختلف برای آپلود فایل PSD به شما ارائه می دهد. همچنین می توانید فایل تبدیل شده را به ایمیل خود بفرستید تا کاملا ایمن بماند. حداکثر فایل آپلودی شما باید کمتر از ۵۰ مگابایت باشد.

مرحله اول

آدرس https://www.zamzar.com/convert/psd-to-jpg را در مرورگر خود باز کنید.

مرحله دوم

با کلیک روی دکمه Choose Files فایل ها PSD را انتخاب کنید. همچنین می توانید روی URL کلیک کنید تا لینک فایل PSD را وارد کنید. ( در صورتیکه فایل PSD را قبلا جای دیگر آپلود کرده اید )

همچنین می توانید روی فایل PSD در رایانه خود کلیک کنید و نگه دارید. حالا ماوس خود را روی گزینه سبز رنگ Choose File بکشید و رها کنید.

مرحله سوم

درست زیر شماره ۲، روی گزینه Convert To بزنید و از لیست بازشده، فرمت JPG را انتخاب کنید.

مرحله چهارم

حالا روی گزینه سبز رنگ Convert Now بزنید تا مرحله تبدیل فایل PSD به JPG آغاز شود.  پس از اتمام پروسه، روی گزینه Download بزنید.

روش سوم:  تبدیل فایل PSD به JPG در گوشی های هوشمند

اگر می خواهید فایل PSD را با استفاده از گوشی هوشمند خود به JPG تبدیل کنید، باید برنامه های مبدل تصویری را از پلی استور نصب کنید. برای کاربران اندروید استفاده از این مبدل ها کاملا رایگان است و به راحتی می توانید فایل PSD خود را به دیگر فرمت های تصویری مثل JPEG GIF, BMP, PSD, PDF و … تبدیل کنید.

مرحله اول

عبارت Image Convert را در پلی استور گوشی خود سرج کنید و برنامه مورد نظر را نصب کنید.

مرحله دوم

سپس روی دکمه قرمز ( Add Button ) بزنید و فایل PSD مورد نظر روی گوشی خود را انتخاب کنید.

مرحله سوم

وقتی فایل موردنظر را انتخاب کردید، به برگه سمت راست یعنی Converting بروید. در این صفحه باید روبروی عبارت Covert to بزنید و فرمت JPG را انتخاب کنید.

مرحله چهارم

همچنین می توانید باقی تنظیمات عکس را نیز دستکاری کنید که فعلا به آن ها نیازی نداریم. وقتی عکس موردنظر و فرمت خروجی را انتخاب کردید، روی گزینه Convert بزنید.

روش چهارم: تبدیل فایل PSD به JPG به کمک برنامه های ویندوز

روی ویندوز می توانید به کمک برنامه های مختلف، فایل PSD خود را به دیگر فرمت های تصویری تبدیل کنید. یکی از این برنامه ها برنامه Easy2Convert PSD to JPG می باشد. توجه داشته باشید که این برنامه امکان ویرایش فایل های PSD را نمی دهد اما برای تبدیل فایل PSD، عملکرد بسیار خوبی دارد.

مرحله اول

برنامه Easy2Convert PSD to JPG را روی کامپیوتر خود دانلود و سپس نصب کنید.

مرحله دوم

سپس برنامه را روی کامپیوتر خود اجرا کنید. روی گزینه سبز رنگ + در برنامه بزنید و فایل PSD خود را انتخاب کنید. حالا پروسه آپلود فایل آغاز می شود.

مرحله سوم

حالا باید مسیر خروجی برای ذخیره فایل JPG را در قسمت Output Folder بدهید. روی آن کلیک کنید و مسیر دلخواه خود را انتخاب کنید. پس از آن سراغ گزینه Output Format بروید و گزینه JPEG را انتخاب کنید.

مرحله چهارم

حالا روی علامت سبز رنگ تبدیل در قسمت راست برنامه بزنید تا فرآیند تبدیل فایل PSD به JPG آغاز شود.

کلام آخر و جمع بندی

خب اگر تا به اینجای مقاله ما را همراهی کرده باشید، با ۵ روش مختلف برای تبدیل فایل PSD به JPEG آشنا شده اید. اگر برنامه فتوشاپ را روی سیستم خود نصب دارید، به شما پیشنهاد می کنیم از متود اول کمک بگیرید. در غیر این صورت می توانید سراغ دیگر روش های معرفی شده بروید!

در صورتیکه هنوز هم در تبدیل فرمت PSD به JPG مشکل دارید، می توانید از قسمت نظرات همین صفحه با ما ارتباط بگیرید. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید.

دیدگاه ها

 1. محمدجواد ذولفقاری گفت:

  سلام دوست عزیز لطفا راهنمایی بفرمایید صفحه وورد ازسمت راست باخطهای مبهم برهم ریخته ممنون میشم

 2. میثم آشوری گفت:

  با اجازتون بازنشر شد

 3. رسول بزرگ نیا گفت:

  چه مطلب خوبی

 4. علی اکبر خلیلی گفت:

  کانال تلگرامی هم دارید ؟

 5. یوسف واعظی گفت:

  واقعا ارزش وقت گذاشتن داشت

 6. محمدتقی اسلامی گفت:

  aaaaliii bood

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک