آموزش پیشرفته و حرفه ای فتوشاپ

بهترین منابع برای دانلود رایگان براش فتوشاپ ( آپدیت 2023 )

avatar
اردلان چیتایی

اشتراک

براش های فتوشاپ یکی از ابزارهای ضروری برای طراحان و هنرمندان آثار دیجیتال محسوب می شود. این ابزارها که قادر به خلق هزاران افکت گوناگون هستند، ظاهر آثار دیجیتال شما را دگرگون ساخته و در بسیاری از موارد نیز آن ها را بهبود می بخشند! یکی از مزیت های اصلی براش های فتوشاپ، ساده کردن مراحل گردش کار در برنامه می باشد. به عنوان مثال بجای اینکه مجبور باشید تمام جزئیات آثار را از صفر بسازید، می توانید سراغ استفاده از یک براش یونیک بروید و به سادگی به طرح خود تکسچر، عمق و جزئیات اضافه کنید.

براش ها تنها برای اضافه کردن تکسچر ( بافت ) به عکس ها استفاده نمی شوند! در حقیقت به کمک آن ها می توانید پترن ( الگو )، گرادینت و حتی شکل دلخواه خود را نیز بسازید. برخی از محبوب ترین براش های فتوشاپ عبارتند از براش های آبرنگ، رنگ روغن، دود، اسپلتر و ذغال! گوناگونی و انواع این ابزارها به قدری زیاد است که به راحتی می توان گفت برای خلق آثار هنری یونیک خود هیچگونه محدودیتی نخواهید داشت!

خب خبر خوب این است که شما به راحتی می توانید بسیاری از این براش ها را به صورت رایگان دانلود کنید! فقط کافی است تا فایل ABR آن ها را از اینترنت دانلود کنید و سپس وارد برنامه فتوشاپ کنید. فرقی نمی کند حرفه ای باشید و یا یک تازه کار! به کمک براش ها نه تنها در زمان خود صرفه جویی می کنید بلکه می توانید افکت های چشم گیری روی طرح خود ایجاد کنید!

در این مقاله ما بهترین بسته های رایگان براش فتوشاپ که توسط گرافیست های مختلف به اشتراک گذاشته شده است را به شما معرفی خواهیم کرد. شما می توانید هر کدام از آن ها را که دوست داشتید دانلود کنید و پس از آن به عنوان براش دانلودی به برنامه فتوشاپ اضافه کنید.

توجه داشته باشید که بعضی از این براش ها، علاوه بر فتوشاپ با برنامه Procreate نیز سازگاری دارند. بنابراین اگر از این برنامه نیز استفاده می کنید می توانید به کمک این براش های رایگان، طرح و بافت جدیدی به آثار هنری خود اضافه کنید!

بریم که با بهترین براش های رایگان فتوشاپ آشنا بشیم!

دانلود بهترین براش های رایگان فتوشاپ

1 . براش Fingerprint Photoshop Brushes

هر یک از براش های این مجموعه با دقت بسیار برای شبیه سازی اثر انگشت انسان با جزئیات پیجیده و سطح شفافیت گوناگون طراحی شده است. توجه بسیار زیاد سازنده این مجموعه به جزئیات و پیچیدگی بافت اثر انگشت انسان، به شما این امکان را داده است که در صورت استفاده از آن ها روی آثار خود، ظاهری طبیعی و اصیل به آن ها بدهید.

2 . براش Scribble Art Photoshop Brushes

اگر به دنبال اشکال و یا خطوط انتزاعی برای طرح خود می گردید، بدون شک مجموعه Scribble Art Photoshop Brushes حسابی بدردتان خواهد خورد. در این بسته امکان انتخاب براش های مختلفی را خواهید داشت. به کمک این براش ها به سادگی می توانید به طرح خود عناصر دست ساز و جذاب اضافه کنید و نظر مخاطبتان را جلب کنید. این براش ها یک راه حل عالی برای اضافه کردن تکسچر ( بافت ) و جذابیت بصری به آثار شما هستند و به شما کمک می کند یک یک ظاهر منحصر بفرد و هنرمندانه خلق کنید.

3 . براش Da Vinci Pencil Photoshop Brushes 

اگر به دنبال اضافه کردن افکت واقعی مداد و اسکچ به اثر هنری خود هستید، بدون شک باید براش های Da Vinci Pencil Photoshop Brushes را در لیست دانلود خودتان قرار دهید. در این بسته تقریبا 25 براش مختلف قرار گرفته است که به طیف وسیعی از براش های مداد با نوک قلم سفت و سخت دسترسی خواهید داشت.

تصویر

4. براش Wavenwater Photoshop Brushes 

این مجموعه شامل طیف وسیعی از براش ها و پریست های مختلفی است که به شما در الهام گرفتن و ساخت آثار هنری دیجیتال کمک می کند. به کمک این براش های می توانید بافت، شکل و رنگ جدیدی به اثر هنری خود ببخشید.

5 . براش Stipple Brushes for Photoshop

به دنبال این می گردید که به طرح های خود ظاهری تازه و مدرن بدهید و یا مقداری چاشنی اثر پاپ به آن ها اضافه کنید؟ اگر جوابتان مثبت است، به هیچ عنوان این بسته رایگان براش فتوشاپ را از دست ندهید. این براش ها با بافت نقطه دار و یونیک خود، به اثر هنری شما عمق، بعد و جنب و جوش خاصی اضافه می کنند!

6. براش The Thrasher Collection of Photoshop Brushes

به دنبال راهکاری برای اضافه کردن بافت کثیف و گرانج به طرح دیجیتال خود می گردید؟ پس حتما مجموعه The Thrasher Collection of Photoshop Brushes را در لیست دانلودتان قرار دهید. در این بسته مجموعه ای از تکسچرهای رایگان و 8 براش مختلف قرار گرفته است. به کمک این براش های رایگان به راحتی می توانید به آثار خود ظاهری خشن بدهید و آن ها را در چشم مخاطب برجسته کنید.

7. براش Elegant Flower High-Resolution Photoshop Brushes

این براش ها مخصوص دوست داران گل و طبیعت می باشد. اگر دوست دارید ظاهر گل های خیره کننده مثل رز، یاس بنفش، قاصدک و دیگر موارد در طرح هنری خود بگنجانید، به هیچ عنوان این بسته براش رایگان را از دست ندهید! در این مجموعه تقریبا 15 نوع گل مختلف قرار گرفته است که هر کدام از آن ها زیبایی و جذابیت خاص خودشان را دارند.

8. براش Watercolor Brushes for Photoshop

در این مجموعه بیش از 15 براش آبرنگ منحصربفرد با عناصر مختلف و پس زمینه های جذاب قرار گرفته است. بنابراین به کمک آن ها به راحتی می توانید آثار هنری خود را با حس استوایی و رویایی به زندگی برگردانید!

9.براش Ocean Watercolor Photoshop Brushes

به دنبال اضافه کردن حس و حال اقیانوس و آب های روان به اثر هنری خود هستید؟ پس حتما این مجموعه براش رایگان را دانلود کنید. در این مجموعه تقریبا 10 براش مختلف با الهام پذیری از اقیانوس قرار گرفته که به کمک آن ها می توانید ظاهر آبرنگی اقیانوس را به آثار خود اضافه کنید!

10. براش Ink Brushes for Photoshop

یکی از بهترین روش ها برای اضافه کردن شخصیت و بعد جدید به آثار هنریتان، استفاده از پک براش های جوهری Ink Brushes for Photoshop می باشد. در این بسته تقریبا 28 براش یونیک قرار گرفته که شما به راحتی می توانید به اثر هنری خودتان ظاهر آبرنگی، پریشان و یا تکسچر بدهید.

11. مجموعه Real Markers Photoshop Brushes

در این مجموعه علاوه بر قرار گرفتن گلچین براش های خطی، تعدادی زیادی از براش ها با افکت مارکر دائمی و موقت وجود دارد. اگر به دنبال راهکاری برای اضافه کردن بافت، عمق و جذابیت بصری به آثار خود هستید، حتما این مجموعه را دانلود و استفاده کنید.

12. مجموعه High-Res Photoshop Brushes Watercolor Collection

آیا دوست دارید مقداری پیچیدگی و ظرافت به طرح های دیچیتال خود اضافه کنید؟ در این صورت حتما این مجموعه براش های آبرنگی که با طرح گل آراسته شده اند را دانلود و استفاده کنید. تقریبا 60 نوع مختلف براش در این مجموعه قرار گرفته است! از ظاهر گل گرفته تا تاج گل و برگ و … . بنابراین به کمک آن ها به راحتی می توانید طرح هایی بی نظیر با چاشنی طبیعیت بسازید و نظر مخاطبان خود را جلب کنید.

13. مجموعه Martina Palazzese’s Digital Oil Painting Brushes

آیا به دنبال ساخت نقاشی های دیچیتال روغنی با کیفیت فوق العاده و خیره کننده می گردید؟ بنابراین به هیچ عنوان این مجموعه از براش های رنگ روغنی را از دست ندهید! این براش ها که توسط Martina Palazzese گلچین شده اند، به شما کمک می کنند تا همان سطح از هنر و زیبایی را به نقاشی های دیجیتال خود اضافه کنید!

14. مجموعه Artistic Studio: Watercolor Toolkit

در این مجموعه 35 براش آبرنگ منحصربفرد برای فتوشاپ و ده ها عناصر دیگر مثل تکسچر، استروک، پس زمینه و … قرار گرفته که به کمک آن ها می توانید به راحتی به آثار هنری خود عمق، بافت و جذابیت بصری اضافه کنید.

15. مجموعه Dispersion Effect Photoshop Brushes

اگر دوست دارید به آثار هنری خود افکتی اضافه کنید که در چشم بیننده از سایر اجزا متمایز شود، حتما این بسته رایگان براش فتوشاپ را دانلود و نصب کنید. تقریبا 20 براش مختلف در این بسته قرار گرفته است که برای هنرمندان انتزاعی بسیار جذاب و منحصربفرد خواهد بود.

16. مجموعه Goldish Kit For Photoshop

در این مجموعه ابزارهای مختلفی از جمله براش، استایل لایه ها، الگو و بافت های رنگارنگی به چشم می خورد که می توانند به پروژه هنری شما درخشش بیشتری اضافه کنند!

17. مجموعه Grunge Photoshop Brush Kit

اگر به دنبال یک راهکار ساده برای افزودن جذابیت و بافت بدون شلوغ کردن آن می گردید، حتما این مجموعه براش های فتوشاپ را دانلود و استفاده کنید. در این مجموعه براش هایی با رزولوشن بالا و گوناگونی فراوان از براش های نرم تا سخت قرار گرفته است.

18. مجموعه Mixergraph Grunge Brushes

در این مجموعه بیش از 5 براش رایگان قرار گرفته که هر کدام از آن ها با دقت با دست ساخته شده است! سپس هر یک از آن ها به صورت جداگانه دیجیتال و ویرایش شده است تا حداکثر اصالت و کیفیت را برای مصرف کننده به ارمغان بیاورد. این براش های با وضوح بالا، برای افزودن حس ارگانیک و جذابیت بصری به طرح ها شما بسیار کاربردی خواهند بود.

19. مجموعه Watercolor Design Bundle

به کمک این براش های آبرنگی منحصربفرد، زیبایی هنری خاصی به طرح های خودتان اضافه کنید. در این مجموعه 169 براش مختلف به همراه سایر عناصر با طرح آبرنگ برای اضافه کردن عمق، جزئیات و زیبایی بصری به آثار هنریتان قرار گرفته است.

20. مجموعه Hand Drawn Arrows Brush Set

اگر به دنبال اضافه کردن طرح های دست ساز فلش به اثر هنری خودتان هستید، حتما این مجموعه از براش های رایگان فتوشاپ را دانلود و استفاده کنید. در این مجموعه بیش از 18 براش مختلف با طرح فلش قرار گرفته است که راهکاری خوبی برای اضافه کردن شخصیت و جذابیت به طرح شما به شمار می روند. این فلش ها دقیقا همان طرح پیکانی را دارند که برای اشاره به دیگر اجزای تصویر بکار می روند.

21. مجموعه Coffee Paint Photoshop Brushes

این هم یک بسته از براش های رایگان فتوشاپ برای دوست داران قهوه! به کمک براش های رایگان این بسته به راحتی می توانید چاشنی زبری و بافت سخت را به آثار هنریتان اضافه کنید. این نوع براش ها برای استفاده در هر پروژه هنری مثل پوستر، لوگو و … کاربرد دارند.

22. مجموعه Trails Brush Set 

به دنبال اضافه کردن براش هایی با کیفیت بالا به برنامه فتوشاپ می گردید؟ پس حتما این بسته رایگان براش های فتوشاپ را بررسی کنید. تقریبا 19 براش مختلف در این بسته قرار گرفته که برای اضافه کردن عمق و جزئیات به آثار هنری شما ایده آل هستند.

23. مجموعه Photoshop Stroke Brushes

این براش ها بر اساس فونت دست ساز  sans-serif طراحی شده اند. بنابراین به کمک آن ها به راحتی می توانید به طرح دیجیتال خود بافت، عمق و شخصیت منحصربفردی بدهید.

24. مجموعه Bokeh Photoshop Brushes

استفاده از این مجموعه براش ها، یک راهکار جالب برای اضافه کردن افکت بوکه به طرح های دیجیتال شما می باشد. تقریبا 8 براش یونیک در این بسته قرار گرفته است که به راحتی می توانید با استفاده از آن ها به طرح دیجیتال خود شگفتی و جادو اضافه کنید.

25. مجموعه Charcoal Pencil Photoshop Brushes

براش های ذغالی یکی از محبوب ترین انواع براش ها در فتوشاپ محسوب می شوند. در این بسته براش های ذغالی مختلفی از جمله خرد شده، دانه دار، نرم شده و … وجود دارد. به کمک این براش های به سادگی می توانید به اثر هنریتان چاشنی از اصالت و ارگانیک بودن هدیه بدهید.

29. مجموعه Water Splash Photoshop Brushes

این براش ها توسط هنرمند خلاق یعنی Niño Batitis طراحی شده اند. تقریبا 11 براش با رزولوشن بالا و با ظاهر پاشیدن آب در این مجموعه قرار گرفته است که به طرح های شما پویایی و جذابیت بصری بیشتری اضافه می کند.

30. مجموعه Marker Streak Brushes

آیا به دنبال براش هایی با طرح مارکر و با کیفیت بالا برای طرح دیجیتال خودتان هستید؟ اگر جوابتان مثبت است، حتما این مجموعه 20 تایی از براش های فتوشاپ را بررسی کنید. با گوناگونی فراوان در سبک و اندازه براش ها، به راحتی می توانید به اثر هنری خودتان حسی جذاب با چاشنی دست ساز بودن اضافه کنید.

31. مجموعه Realistic Charcoal Photoshop Brushes

این مجموعه از براش های فتوشاپ برای رفع نیاز هنرمندانی که به ظاهر و افکت ذغال سنگ در آثار هنریشان نیاز دارند ساخته شده است. سایز و سبک های مختلفی از این نوع براش در بسته وجود دارد که به طرح شما اصالت و جذابیت خاصی اضافه می کند.

32. مجموعه High Resolution Cloud Photoshop Brushes

اگر دوست دارید به طرح هنری خودتان براش هایی با طرح ابر اضافه کنید، حتما این مجموعه از براش ها را دانلود و استفاده کنید. این براش ها با رزولوشن بالا (2500px) ساخته شده اند. بنابراین یک راهکار عالی برای اضافه کردن حس رویایی و بافت سبک به طرح دیجیتال محسوب می شوند.

33. مجموعه High-Resolution Fabric Texture Photoshop Brushes 

در این بسته از براش های رایگان می توانید به بهترین نوع براش های پارچه ای با رزولوشن بالا (2500px) دسترسی داشته باشید. طرح های پارچه ای مختلفی از جمله جین، پشم، پنبه و … در این بسته قرار گرفته است که می توانید بر اساس نیاز خود از آن ها استفاده کنید.

34. مجموعه Distressed Halftone Brush Strokes

یکی از خاص ترین بسته های براش رایگان در این مقاله، متعلق به مجموعه Distressed Halftone Brush Strokes می باشد. تمام 21 براش رایگان در این بسته به صورت دست ساز ساخته شده اند و سپس در فتوشاپ پس پردازش و بیت مپ شده اند. اگر به دنبال ایجاد افکت Halftone در پروژه های هنری خود هستید، حتما این بسته را دانلود و استفاده کنید.

35. مجموعه Lightning Photoshop Brushes

خب اگر علاقه مند به اضافه کردن افکت انرژی برقی به پروژه هنری خود هستید، لحظه در دانلود کردن این مجموعه درنگ نکنید! همین حالا این مجوعه از براش های رایگان فتوشاپ را دانلود کنید و قدرت و شخصیت برجسته ای به آثارتان اضافه کنید.

36. مجموعه Oil Photoshop Brushes

این مجموعه از براش های رایگان، مختص هنرمندانی است که دنبال اضافه کردن جزئیات ظریف و باقت عمیق به آثار هنریشان می گردند. 20 براش موجود در این مجموعه همگی افکت رنگ روغن دارند.

37. مجموعه Splash Photoshop Brushes

براش های اسپلش یا اسپلتر ( شبیه سازی ظاهر پاشیدن مایعات ) یکی از محبوب ترین براش های فتوشاپ محسوب می شوند. در این مجموعه 15 براش مختلف با این طرح قرار گرفته است که برای استفاده در پروژه های گرانج شما بسیار کاربردی خواهد بود. شما می توانید از این براش ها برای پروژه های تجاری و یا شخصی خودتان استفاده کنید.

38. مجموعه Plastic Wrap Photoshop Brushes

این براش های فتوشاپ به نوعی شبیه ساز ظاهر پوشش پلاستیکی محسوب می شوند که می توانید به کمک آن ها هزاران افکت مختلف ایجاد کنید. یکی از کاربرد های خیره کننده این براش ها، اضافه کردن افکت براق و درخشندگی به آثار هنری شماست!

39. مجموعه Brush Pack v3 by Fenris31

بسته رایگان Fenris31 مجموعه ای جامع از براش های فتوشاپ است که برای هنرمندان و طراحان گرافیک کاربرد بسیار زیادی خواهد داشت. از این براش ها می توانید هم برای اهداف شخصی و هم تجاری استفاده کنید.

40. مجموعه Photoshop Brushes for Painting Rocks and Water

اگر دنبال ظاهری خیره کننده هنگام رنگ زدن صخره ها و آب های اقیانوس دارید، حتما این بسته از براش های رایگان فتوشاپ را دانلود و نصب کنید. استفاده شخصی و تجاری از این براش ها بلامانع است!

41. مجموعه Radiate Brush Set

این مجموعه رایگان براش فتوشاپ دارای 12 براش خاص و انتزاعی به سبک تکنو است که برای زیباسازی آثار هنری آلبوم، ایجاد پس‌زمینه‌های انتزاعی و افزودن حس و حال زمان آینده به پروژه های فناوری بسیار کاربردی می باشد.

42. مجموعه Fairy Tales Photoshop Brush Set

در این بسته 9 براش رزولوشن بالا که از 1000 تا 2500 پیکسل متفاوت هستند قرار گرفته است. اگر دوست دارید پس زمینه و بافت های فانتزی ( مثل آن هایی که ظاهر سنگ و فلز را شبیه سازی می کنند ) را بسازید، حتما این بسته از براش ها را دانلود و استفاده کنید.

43. مجموعه Old Technical Drawings Brushes

این مجموعه رایگان که از نقاشی های فنی قدیمی ایجاد شده است، دارای ده براش واقع گرایانه است که حس و حال اصالت و  معتبر بودن را به هر پروژه ای اضافه می کند. این مجموعه یک جعبه ابزار همه  کاره و ارزشمند برای هر هنرمند و طراح دیحیتال محسوب می شود.

44. مجموعه High Res Dry Brush Stroke Brushes

اگر دوست دارید ظاهر قلم مو خشک روی بوم را شبیه سازی کنید، حتما این بسته از براش های رزولوشن بالا را دانلود و استفاده کنید. همانطور که گفته شده استفاده تجاری و یا شخصی از این براش های رایگان بلامانع است!

45. مجموعه Bokeh Brushes

در این بسته 12 براش مختلف قرار گرفته است که هر کدام از آن ها به شکلی افکت و ظاهر بوکه را به پروژه هنری شما اضافه می کند. مختص هنرمندان و طراحان خلاقی که به دنبال خلق آثار یونیک هستند!

46.مجموعه Rain Photoshop Brush Set

اگر می خواهید پروژه های هنری خودتان را زنده کنید، حتما از براش های باران استفاده کنید تا یک افکت واقع گرایانه ایجاد کنید. این بسته براش برای هر طراح یا هنرمندی که به دنبال افزودن لایه ای ز اصالت به کار خود است، ضروری است.

47. مجموعه TC-EPICA-I

مجموعه TC-EPICA-I یک مجموعه هنری از ده براش فتوشاپ است که برای افزودن بافت، لکه‌ها و سایر جلوه‌های خلاقانه به طرح‌های شما بسیاری کاربردی خواهد بود. استفاده از این براش ها کاملا رایگان است اما باید در طرح ها خود به سازنده آن نیز اعتبار بدهید.

48. مجموعه Fiber Brushes

این بسته رایگان دارای 16 براش فتوشاپ با ظاهر فیبر و با وضوح بالا است. براش های این بسته، یک راه حل بی نظیر برای هر طراح و هنرمندی است که دوست دارد یک اثر هنری منحصربفرد و یونیک به بازار ارائه دهد.

49. مجموعه Custom Brushes of Tyler Street

یک بسته از براش های کاملا خاص و بی نظیر! در این بسته حدودا 40 براش مختلف قرار گرفته است که بار هنری پروژه های گرافیکی شما را افزایش می دهند! این براش ها کاملا رایگان هستند و برای هنرمندان و طراحان گرافیک از ارزش بالایی برخوردارند!

50. مجموعه Nature Silhouettes Trees & Grass Brushes

وقت آن رسیده که با استفاده از این براش های بی نظیر، حس و حال طبیعت و تازگی را به آثار هنری خود برگردانید. تقریبا 19 براش مختلف در این بسته قرار گرفته است که دانلود آن برای هر هنرمندی که به دنبال اضافه کردن چاشنی طبیعت به اثر هنری خود است یک باید محسوب می شود!

51. مجموعه Abstract Bokeh Brushes

با استفاده از براش های رایگان این بسته، در وقتتان صرفه جویی کنید و به اثر هنری خودتان افکت روزنه های نور و لوموگرافی اضافه کنید. در  این بسته 24 براش مختلف قرار گرفته است که به شما کمک می کند افکت نور را بدون اینکه مجبور باشید از اول بسازید در پروژه های خود رونمایی کنید.

52. مجموعه Grimey Brushes

با این 5 براش رایگان فتوشاپ، به راحتی به طرح های خود لبه های ریگ دار اضافه کنید. این بسته برای استفاده اهداف تجاری و یا شخصی تهیه شده است و برای هنرمندانی که به دنبال بهبود و ارتقای آثار هنری خود هستند بسیار کاربردی خواهد بود.

53. مجموعه Watercolour & Ink Photoshop Brushes 

براش های این مجموعه با اسپری کردن رنگ های آبرنگ و جوهر هندی روی کارت طراحی شده اند. این براش های رایگان فتوشاپ ظاهری ارگانیک و یونیک به طرحتان خواهد داد. ایده آل برای هنرمندان و طراحانی که به دنبال اضافه کردن رنگ دست ساز به کار خود هستند.

54. مجموعه Lynn Chen’s Sketching Brush Set

این مجموعه از براش های طراحی مورد علاقه Lynn Chen تشکیل شده است که با ارائه طیف متنوعی از ابزارها، برای استفاده هنرمندان و طراحان ایده آل است. در این بسته، براش های رسمی و سفارشی شده قرار گرفته که برای هنرمندان علاقه مند به طراحی بسیار ارزشمند خواهد بود.

55. مجموعه Aaron Griffin’s Digital Painting Brushes

این مجموعه رایگان براش های فتوشاپ توسط تیم AaronGriffinArt ساخته شده است که منبعی ارزشمند برای نقاشان دیجیتال در تمام سطوح می باشد. به یاد داشته باشید که این براش ها، به طور خاص برای نقاشی در فتوشاپ طراحی شده اند.

56. مجموعه Cloud Photoshop Brushes 

با استفاده از براش های ابر مانند این بسته، به پروژه های هنری خود زیبایی طبیعی اضافه کنید. در این مجموعه بیش از 15 براش یونیک قرار گرفته است که از سایز 1200×1200 پیکسل شروع شده و به عرض 2470 نیز می رسد. شما می توانید از این براش ها به صورت رایگان برای اهداف تجاری خود نیز استفاده کنید.

57. مجموعه Spray Splatter Photoshop Brushes

با براش های رایگان این مجموعه، به طرح های خود افکت اسپری با ظاهری کثیف بدهید. این مجموعه برای هنرمندانی که به دنبال اضافه کردن حسی جذاب و منحصربفرد به آثار خودشان هستند بسیار کاربردی می باشد.

58. مجموعه Smoke & Fire Brushes

به دنبال براش هایی با ظاهر دود و آتش با رزولوشن بالا می گردید؟ پس این بسته رایگان شامل 22 براش فتوشاپ را از دست ندهید. به کمک این براش ها می توانید به آثار خود حس واقع گرایی و درام اضافه کنید. ایده آل برای هنرمندان و طراحانی که به دنبال ایجاد جلوه های بصری پویا هستند.

59. بسته Photoshop Smoke Brushes

آخرین بسته براش رایگان فتوشاپ که در این مقاله به آن اشاره می کنیم، بسته Photoshop Smoke Brushes می باشد که تقریبا 13 براش با ظاهر دود را در خود جای داده است. اگر دوست دارید به پروژه هنریتان حس و حال معنوی با چاشنی اسرار آمیز اضافه کنید، حتما این بسته را دانلود و استفاده کنید.

چگونه براش ها را به برنامه فتوشاپ اضافه کنیم؟

در این قسمت به طور مختصر به نحوه اضافه کردن براش های دانلودی به برنامه فتوشاپ اشاره خواهیم کرد:

 • براش مورد نظر خودتان را دانلود کنید. سپس با برنامه Winrar آن را آنزیپ کنید.
 • روی کامپیوتر خود، به مسیر نصب برنامه فتوشاپ و وارد مسیر Presets > Brushes بشوید.
 • حالا براش های دانلودی خود را که با فرمت ABR هستند را به مسیر بالا کپی کنید.
 • برنامه فتوشاپ را باز کنید و به مسیر Edit > Presets > Preset Manager بروید.
 • سپس روی دکمه Load بزنید و به مسیری که براش های خود را قرار دادید بروید. آن ها را انتخاب کنید و روی دکمه Open بزنید. حالا براش های دانلودی شما قابل استفاده هستند.
 • از نوار منوی فتوشاپ به مسیر Window > Brushes بروید.
 • براش موردنظرتان را انتخاب کنید و روی بوم بکشید. شما می توانید اندازه و شکل براش خود را در پنجره تنظیمات براش ( Brush Setting ) تغییر دهید!

با این توضیحات، مقاله ما راجع به دانلود بهترین براش های رایگان فتوشاپ به پایان رسید. بنابراین دوباره به مقاله برگردید و براش دلخواه خودتان را به صورت رایگان دانلود کنید. وقتش رسیده که به آثار هنری خودتان خلاقیت و جذابیت دو چندانی اضافه کنید!

ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید!

دیدگاه ها

 1. حمید هامون گفت:

  حساب توییتری هم دارید؟

 2. میثم فاطمی گفت:

  منابع این مطلب کجاست؟

 3. محمدرضا روحانی گفت:

  شادکام و سلامت باشید

 4. عبدالله آذری گفت:

  مطالب بی نظیر بود

 5. حمیدرضا انصاری گفت:

  چجوری می تونیم با کارشناسانتون در ارتباط باشیم

 6. مهران موحد گفت:

  مطلب خوبی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک