آموزش پیشرفته و حرفه ای فتوشاپ

آموزش قدم به قدم تکنیک تغییر چهره حرفه ای در فتوشاپ

avatar
اردلان چیتایی

اشتراک

دلایل زیادی برای یادگیری تکنیک تغییر چهره در فتوشاپ وجود دارد! شاید شما هم از آن دوستانی داشته باشید که همیشه در عکس های گروهی یک چشمشان بسته است! یا شاید هم عادت دارند تا بجای نگاه به دوربین، شکلک دربیاورند و به نوعی عکس گروهی شما را خراب کنند! خب در این مواقع اگر تکنیک تغییر چهره حرفه ای در فتوشاپ را بلد باشید، به سادگی می توانید عکس صورت آن ها را با یک نمونه کاملا بی نقص تعویض کنید! اگر هم طرفدار ساخت Meme های اینترنتی هستید، بدون شک یادگیری این تکنیک می تواند کمک زیادی در ساخت محتوا به شما بکند!

به طور خلاصه، یادگیری تکنیک تغییر چهره یکی از کاربردهای جذاب و کاربردی فتوشاپ محسوب می شود و هر کاربری باید شیوه انجام آن را بلد باشد! با این حال خیلی ها احساس می کنند یادگیری این متود بسیار دشوار است و تا وقتی که در فتوشاپ حرفه ای نشده اند،سراغ آن نمی روند! خب اگر شما هم اینطور فکر می کنید، قرار است در این آموزش عکس آن را به شما نشان دهیم! یعنی در 10 مرحله جذاب و آسان، تکنیک تغییر چهره ای حرفه ای در برنامه فتوشاپ را یاد میگیرید و می توانید سراغ تصحیح عکس های گروهی یا شاید هم سرو کار گذاشتن دوستانتان بروید!

هدفتان هر چیزی باشد، فعلا فتوشاپ را باز کنید که بریم سراغ آموزش تغییر چهره در فتوشاپ!

آموزش قدم به قدم تغییر چهره حرفه ای در فتوشاپ

مرحله 1: دور تا دور صورت سوژه یک سلکشن ایجاد کنید

برای انجام این تکنیک، به دو عکس نیاز دارید. یکی برای بدن و دیگری برای صورت. زمانیکه هر دو عکس را انتخاب کردید، آن ها را به صورت برگه جداگانه در فتوشاپ باز کنید.

بعد از آن باید یک سلکشن دورتادور عکس صورتی که می خواهید استفاده کنید بکشید. بهترین ابزار برای این کار، ابزار لسو ( Lasso tool ) می باشد. با این حال شما می توانید از هر ابزاری که فکر می کنید سلکشن دقیق تری روی صورت سوژه ایجاد می کند استفاده کنید.

شما می توانید ابزار لسو ( Lasso Tool ) را در نوارابزار سمت چپ فتوشاپ پیدا کنید:

زمانیکه ابزار لسو را فعال کردید، باید بعضی از تنظیمات آن را در نوارگزینه ها تغییر دهید.

اول از همه مطمئن شوید که گزینه New Selection فعال شده است. برای فعال شدن آن، روی اولین آیکون در نوارگزینه ها ( یک مربع توپر ) کلیک کنید:

در مرحله بعد اگر مقدار گزینه Feather روی 0 نیست، آن را روی صفر تنظیم کنید.

در آخر نیز تیک گزینه Anti-alias را بزنید.

بعد از آن یک سلکشن دور تا دور صورت سوژه خود ایجاد کنید. توجه داشته باشید لازم نیست کل صورت را انتخاب کنید. فقط ویژگی های اصلی آن مانند دهان، چشم ها و بینی را انتخاب کنید. لبه های صورت را نیز انتخاب کنید زیرا با این کار ترکیب صورت با عکس جدید دشوارتر خواهد شد.

مرحله 2: عکس صورت را روی عکس بدن جایگذاری کنید

بعد از انتخاب کردن صورت ( همان سلکت )، باید آن را کپی کنید. برای این کار دکمه های Control + C (Win) یا Command + C (Mac) را فشار دهید.

سپس آن را روی عکس هدف ( عکسی که قرار است صورت آن را عوض کنید ) جایگذاری یا همان Paste کنید. برای این کار به برگه جداگانه عکس هدف بروید و دکمه های Control + V (Win) یا Command + V (Mac) را فشار دهید. با این کار، عکس صورت روی بوم ظاهر خواهد شد و اگر نگاهی به پنل لایه ها بیندازید، یک لایه جداگانه برای آن داریم!

مرحله 3: لایه ها را تغییر نام دهید

بهتر است در این مرحله برای جلوگیری از گیج شدن، اسم لایه ها را عوض کنیم. برای این کار، در پنل لایه ها روی لایه مورد نظر دوبار کلیک کنید و اسم دلخواه خود را وارد کنید. به عنوان مثال ما لایه بالایی که همان عکس صورت است را Face نام گذاری کردیم و لایه پایینی هم که عکس هدف ماست و به بدن آن نیاز داریم Body نام گذاشتیم!

مرحله 4: مقیاس صورت را به تناسب بدن تنظیم کنید

بعد از اینکه صورت را روی بدن جایگذاری کنید، باید اندازه صورت را به قدری بزرگ/ کوچک کنید تا متناسب با بدن سوژه شود. برای این کار در پنل لایه ها، لایه صورت ( Face ) را انتخاب کنید:

سپس ابزار جابجایی ( Move Tool ) را با فشردن دکمه V فعال کنید. بعد از آن به نوارگزینه ابزار بروید و تیک گزینه Show Transform Controls را بزنید.

حالا یک کادر همراه با چند نقطه دورتادور عکس صورت ظاهر خواهد شد:

همانطور که دکمه Shift را نگه داشته اید، روی یکی از نقطه ها کلیک کنید و به داخل بکشید تا مقیاس صورت کوچکتر شود!

همانطور که ابزار جابجایی فعال است، عکس صورت جدید را کنار عکس بدن ( با صورت قبلی ) قرار دهید تا جهت و اندازه آن را بررسی کنید.

در برخی موارد، صورت اصلی در یک جهت خاص قرار گرفته و صورت جدید در یک جهت دیگر! درست مثل عکس بالا! همانطور که می بینید صورت اصلی به سمت راست  و صورت جدید به سمت چپ جهت گرفته !
برای رفع این مشکل، دکمه های Control + T را روی کیبوردتان فشار دهید تا ابزار Free Transfrom Tool فعال شود. سپس روی سلکشن صورت روی بوم کلیک راست کنید و گزینه Flip Horizontal را انتخاب کنید:
بعد از آن دوباره ابزار جابجایی ( Move tool ) را با فشردن دکمه V فعال کنید و عکس صورت را روی بدن جایگذاری کنید:
احتمالا نیاز باشد تا دوباره عکس صورت را کوچکتر کنید. برای این کار، همانطور که دکمه Shift را نگه داشته اید، روی یکی از دستگیره های کناری صورت کلیک کنید و به داخل بکشید. ( درست مثل مرحله قبل )

مرحله 5: چهره را تراز کنید

برای اینکه ظاهر پایانی تغییر چهره در فتوشاپ طبیعی تر بنظر برسد، باید در ابتدا هر دو عکس صورت را با هم تراز کنیم. با این حال انجام این کار وقتی عکس صورت جدید کاملا عکس صورت اصلی را پوشانده کمی کار سختی است!

خوشبختانه برای رفع این مشکل می توانید کمی شفافیت لایه صورت جدید را در پنل لایه ها کاهش دهید تا عکس صورت اصلی را ببینید. فقط کافیست لایه صورت جدید را در پنل لایه ها انتخاب کنید و سپس مقدار گزینه Opacity را کاهش دهید. اگر نظر ما را می خواهید تا 50 الی 60 % شفافیت را کاهش دهید.

زمانیکه شفافیت لایه صورت را کمتر کردید به راحتی می توانید ظاهر لایه زیرین ( صورت اصلی ) را ببینید. با این کار، تراز کردن دو صورت بسیار آسان تر خواهد شد.

در ابتدا بهتر است برای نتیجه بهتر، چشم های سوژه را تراز کنید. این بدین خاطر است که چشم ها مهم ترین ویژگی صورت برای شناسایی هویت یک فرد هستند و با تنظیم شدن آن ها، همسو کردن دیگر ویژگی های صورت نیز آسان تر است!

برای این کار، لایه صورت را انتخاب کنید و ابزار جابجایی ( Move Tool ) را فعال کنید. سپس لایه صورت جدید را جوری تنظیم کنید که چشم های سوژه دقیقا روی صورت قبلی قرار گیرد. برای نتیجه بهتر، گوشه های داخلی هر دو چشم را تراز کنید.

بعد از تراز کردن چشم های سوژه، عکس را آنزوم کنید. ( دکمه Alt را روی کیبورد بگیرید و دکمه وسط ماوس را به عقب بکشید )

حالا به تصویر نگاه کنید. اگر چشم ها تراز نبودند، دوباره روی عکس زوم کنیید و تغییرات لازم را اعمال کنید. همچنین از آنجایی که ممکن است تراز چشم ها هنگام کوچک/بزرگ کردن صورت جدید بهم بریزد، بهتر است مرحله بعدی را با دقت انجام دهید.

لایه صورت را در پنل لایه ها انتخاب کنید و سپس دکمه های Ctrl + T را فشار دهید. با این کار قابلیت Free Transform Tool  فعال می شود و یک کادر به همراه مربع های کوچک دورتادور عکستان ظاهر خواهد شد.

سپس به نوارگزینه های بروید وتیک گزینه Reference Point را بزنید. ( آیکون آن در عکس زیر مشخص شده )

با این کار یک مربع کوچک روی عکس صورت ظاهر می شود. روی آن کلیک کنید و آن را به گوشه چشم های سوژه خود بکشید:

زمانیکه این مربع را سر جای معین جایگذاری کردید، ماوس را از کادر Transform Tool خارج کنید تا نشانگر ماوس به یک فلش دو طرفه تبدیل شود. سپس همانطور که لایه را می چرخانید، چشم ها نیز با محوریت همان مربع مرجع می چرخند! با کمک این ترفند می توانید چشم های سوژه را بهتر تراز کنید.

مرحله 6: تناسب صورت با بدن را بررسی کنید

بعد از تراز صورت ها، بهتر است تناسب کلی عکس را مورد بررسی قرار دهیم و اگر جایی نیاز به تغییرات داشت سراغ همان قسمت برویم!

برای این کار سراغ پنل لایه ها بروید و میزان شفافیت لایه را دوباره روی 100% تنظیم کنید. همچنین می توانید همانطور که لایه صورت انتخاب شده است دکمه 0 را روی کیبورد خود فشار دهید.

سپس دوباره عکس را با فشردن دکمه های Control + 0 (Win) یا ( Command + 0 (Mac) آنزوم کنید و به اندازه اصلی عکس برگردید.

حالا باید تناسب کلی عکس را مورد بررسی قرار دهید. در مورد مثال ما، ویژگی های صورت هنوز نسبت به کله سوژه بزرگتر هستند.

مرحله 7: برای تناسب بیشتر صورت تنظیمات را تغییر دهید

توجه داشته باشید اگر در این مرحله سایز صورت و تناسب آن با سایر اجزای بدن اوکی بود، این مرحله را رد کنید و به مرحله 8 بروید. با این حال اگر هنوز صورت با بدن تناسبی نداشت، لایه صورت را در پنل لایه ها انتخاب کنید:

سپس دوباره ابزار Free Transform Tool را با فشردن دکمه های Ctrl + T فعال کنید. بعد از آن روی کادر اطراف صورت کلیک راست کنید و گزینه Skew را انتخاب کنید:

سپس روی هرکدام از مربع های اطراف کادر کلیک کنید و آن را به سمت داخل و یا بیرون بکشید. این کار را برای تناسب اجزای صورت با سر سوژه انجام دهید.

حتی می‌توانید صورت را در جهت مورب بکشید تا بهتر با یک صورت قلب شکل یا شش ضلعی متناسب شود.

هر وقت تغییرات لازم را با ابزار Skew انجام دادید، می توانید سراغ ابزار دیگر به نام Distort بروید و تناسب عکس را به صورت دلخواه تغییر دهید. برای استفاده از این ابزار دوباره روی کادر صورت کلیک راست کنید و این بار گزینه Distort را انتخاب کنید:

حالا روی نقاط مربع شکل اطراف صورت کلیک کنید و بکشید. با این کار عکس صورت تحریف می شود و از حالت طبیعی خود خارج می شود. این کار را برای رفع مشکلات تناسب صورت انجام دهید و زمانیکه از ظاهر صورت راضی بودید، دکمه Enter را فشار دهید.

سپس دوباره عکس را زوم اوت کنید تا به سایز اصلی برگردید. دوباره تناسب اجزای صورت را با سر و بدن سوژه بررسی کنید.

اگر از تناسب اجزای صورت با بدن راضی بودید، می توانید به مرحله 8 بروید. در غیر این صورت دوباره از ابزارهای اشاره شده کمک بگیرید و بین صورت و بدن تناسب ایجاد کنید.

مرحله 8: تطبیق نور و رنگ

زمانیکه نور و رنگ دو تصویر را با هم تطبیق دهید، سوژه شما بیشتر شبیه به یک انسان واقعی می شود. اما قبل از این کار بهتر است عکس صورت اصلی را پاک کنیم تا زمان ویرایش صورت جدید مشکل ساز نشود.

برای این کار، روی لایه بدن ( Body ) را در پنل لایه ها کلیک کنید و سپس دکمه های Ctrl + J را فشار دهید. با این کار یک کپی از لایه بدن ساخته می شود.

سپس در همان پنل لایه ها روی علامت چشم کنار لایه Body کلیک کنید تا عکس اصلی از پروژه محو شود.

پس از آن همانطور که دکمه Ctrl را روی کیبورد خود نگه داشته اید، روی نمایه لایه صورت ( Face ) در پنل لایه ها کلیک کنید تا یک سلکشن دورتادور لایه صورت ایجاد کنید.

قبل از پاک کردن صورت، باید سکلشن ایجاد شده را تثبیت کنید. برای این کار از نوار منوی فتوشاپ به مسیر Select > Modify > Contract بروید.

سپس یک پنجره جدید برایتان باز می شود. در این پنجره باید مقداری که دوست دارید سلکشن بزرگتر شود را وارد کنید. در مورد مثال ما، من از عدد 5 استفاده میکنم. ( بهتر است شما هم از همین مقدار استفاده کنید )

وقتی کارتان تمام شد روی دکمه Ok کلیک کنید.

حالا لایه کپی بدن ( Body Copy ) را از پنل لایه ها انتخاب کنید و دکمه Delete را روی کیبورد فشار دهید. پس از آن دکمه های Control + D (Win) یا  ( Command + D (Mac را فشار دهید تا سلکشن ایجاد شده غیرفعال شود.

با این کار، عکس صورت اصلی پاک خواهد شد. برای اینکه مطمئن شوید دکمه Alt را روی کیبورد نگه دارید و روی علامت چشک کنار لایه کپی بدن ( Body Copy ) کلیک کنید.

برای بازگشت به حالت قبلی، همانطور که دکمه Alt را نگه داشته اید روی همان علامت چشم کلیک کنید.

حالا باید عکس صورت را با بدن ترکیب کنید. برای این کار، در ابتدا در پنل لایه ها روی لایه صورت ( Face ) کلیک کنید و سپس دکمه Shift را نگه دارید و روی لایه کپی بدن ( Body Copy ) نیز کلیک کنید.

بعد از آن از نوارمنو به مسیر Edit > Auto-Blend Layers بروید.

در پنجره باز شده، گزینه Panorama را انتخاب کنیدو تیک دو گزینه انتهایی را نیز بزنید.

وقتی کارتان تمام شد روی دکمه OK بزنید و صبر کنید تا هوش مصنوعی فتوشاپ تنظیمات را اعمال کند. این مرحله نقطه شروع ترکیب نور و رنگ تصویر شما خواهد بود. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید و هوش مصنوعی فتوشاپ المان های مختلف عکس شما را تشخیص داده باشد، بیشتر کار به صورت خودکار در همین مرحله انجام می شود!

بعد از ترکیب خودکار دو لایه، یک لایه مستقل به نام لایه صورت ( ادغام شده ) ” Face (merged) ” در پنل لایه ها ظاهر می شود. با اینکه در اکثر مواقع هوش مصنوعی فتوشاپ در ترکیب لایه ها حداکثر دقت را به خرج می دهد، باز هم ممکن است با زوم کردن روی عکس متوجه تغییرات رنگ پوست و بافت آن شوید. خوشبختانه این نواقص را می توانید به راحتی به کمک ابزار Healing tool برطرف کنید.

برای این کار، در ابتدا یک لایه جدید در فتوشاپ بسازید و آن را بالاتر از همه لایه ها قرار دهید. ( روی علامت + در پایین پنل لایه ها کلیک کنید تا لایه جدید ساخته شود )

سپس اسم لایه را به Heal ( ترمیم ) تغییر دهید که بعدا راحت تر بتوانید آن را شناسایی کنید.

بعد از آن به نوار ابزار سمت چپ فتوشاپ بروید و روی ابزار براش ترمیمی ( Healing Brush tool ) کلیک کنید تا فعال شود. آیکون آن شبیه عکس زیر است:

سپس به نوارگزینه های ابزار بروید. در مرحله اول مطمئن شوید که مقدار عبارت Sample روی Current And Below قرار گرفته.

بعد از آن مقدار Source را روی Sample قرار دهید.

و در پایان نیز تنظیمات خود براش را باز کنید.

میزان Hardness یا همان سختی را روی 0% قرار دهید تا رنگ پوست بهتر با یکدیگر ترکیب شود.

حالا باید اندازه براش را تغییر دهیم. با این حال توصیه می کنیم این کار را هنگام استفاده از براش ترمیمی روی عکس انجام دهید و در صورت نیاز آن را بزرگ یا کوچک تر کنید. فشردن براکت سمت راست  ] اندازه قلم مو را بزرگتر و فشردن براکت سمت چپ [ آن را کوچکتر می کند.

بنابراین بهتر است سراغ خود عکس برویم. در ابتدا لایه ترمیم ( Heal ) را در پنل لایه ها انتخاب کنید و روی نقطه ای که نیاز به ترمیم دارد زوم کنید. در مثال ما باید سراغ ناحیه پیشانی برویم. برای زوم کردن روی عکس می توانید از دکمه های Control + + (Win) یا Command + + (Mac) استفاده کنید.

سپس نشانگر ماوس را روی صورت سوژه قرار دهید و دکمه Alt (Win) یا Option (Mac) را نگه دارید. سپس روی نقاط پیشانی که سالم هستند و می خواهید از آن ها روی نقاط دیگر استفاده کنید بکشید.

به محض اینکه ماوس را روی این نقاط بکشید، نشانگر ماوس به علامت هدف ( سیبل ) تغییر پیدا می کند. این بدین معناست که شما در حال سمپل کردن پیکسل ها هستید.

بعد از آن، ماوس را رها کنید و قلم مو را روی لبه های صورت بکشید تا بهتر با سر اصلی ترکیب شوند.

زمانیکه در حال کشیدن قلم مو روی نقاط دلخواه هستید، متوجه خواهید شد که نشانگر ماوس به یک دایره تغییر پیدا می کند. در حقیت این دایره یک پیش نمایش از پیکسلی می باشد که از آن سمپل ( نمونه ) گرفتید. اگر فکر می کنید این پیکسل ها به درد ناحیه که میخواهید ترمیم کنید نمی خورد، می توانید دوباره به اول برگردید و از نقاط دیگر سمپل بگیرید.

حتی می توانید از پیکسل های سر اصلی سوژه سمپل بگیرید و بعد از آن روی نقاط صورت استفاده کنید. در نهایت، هدف ما این است که در این مرحله لبه های سخت صورت را حذف کنیم و صورت و سر را جوری با یکدیگر ترکیب کنیم که انگار برای یک شخص هستند. سعی کنید با ابزار براش ترمیمی روی تمام لبه های سخت صورت بکشید و آن ها را با پیکسل های سالم جایگزین کنید.

مرحله 9: استفاده از لایه های تنظیم کننده برای ترکیب بهتر صورت

برای ترکیب بهتر صورت با سر، می توانید کنتراست و رنگ را تنظیم کنید. یکی از مزیت های استفاده از لایه های تنظیم کننده ( Adjustments Layer ) این است که ویرایش غیرتخریبی دارند. این بدین معناست که می توانید این لایه ها را هر زمانیکه خواستید بدون تاثیرگذاری روی کل عکس پاک کنید. همچنین می توانید آن ها را خاموش / روش کنید تا ببینید استفاده از آن ها الزامی است یا خیر.

برای ساخت یک لایه تنظیم کننده برای صورت، روی نمایه لایه صورت ( Face ) در پنل لایه ها همانطور که دکمه Ctrl را نگه داشته اید، کلیک کنید.

برای تنظیم کنتراست لایه، روی آیکون Curves در پنل تنظیمات ( Adjustments panel ) کلیک کنید.

این آیکون یک لایه تنظیم کننده جدید Curves به همراه یک لایه ماسک می سازد. با این کار، لایه تنظیم کننده Curves فقط روی صورت اعمال خواهد شد.

می توانید از لایه تنظیم کننده Curves برای تنظیم نور و تناژ صورت استفاده کنید. برای این کار روی منحنی ( Curves ) کلیک کنید. حالا یک نقطه روی منحنی ظاهر خواهد شد. شما می توانید این نقطه را برای روشن کردن پیکسل ها به بالا و یا برای تاریک کردن آن به پایین بکشید.

حالا روی آیکون Color Balance در پنل تنظیمات ( Adjustments Panel ) کلیک کنید تا رنگ لایه را تنظیم کنید.

زمانیکه لایه تنظیم رنگ ( Color Balance ) ایجاد شد، همانطور که دکمه Alt را نگه داشته اید، روی لایه ماسک متصل به لایه منحنی ( Curves ) کلیک کنید. حالا آن را بکشید و روی لایه تنظیم رنگ جدید ( Color Balance ) رها کنید. به این ترتیب، افکت ما تنها روی صورت سوژه اعمال خواهد شد.

در پنجره تنظیم رنگ ( Color Balance ) می توانید مقدار هر رنگ مشخص را روی تصویرتان کم و زیاد کنید.

به عنوان مثال اگر عکس شما بیش از حد رنگ فیروزی ای ( Cyan ) دارد، می توانید اسلایدر Cyan را به سمت راست بکشید تا مقدار آن کاهش پیدا کند. همچنین اگر احساس می کنید عکس شما بیش از حد زرد است، می توانید اسلایدر Yellow را به سمت راست ببرید. سعی کنید تمام اسلایدرها را عقب و جلو کنید تا رنگ نواحی مختلف صورت با هم تطبیق داده شود.

و تقریبا کار ما برای تغییر چهره حرفه ای در فتوشاپ به پایان رسیده! می  توانید کار خود را با استفاده از گزینه color lookup در پنل لایه ها به اتمام برسانید که در مرحله آخر به آن اشاره می کنیم!

مرحله 10: اعمال افکت Color Lookup ( کاملا انتخابی )

لایه تنظیم کننده color lookup یک افکت رنگی کلی روی عکستان اعمال خواهد کرد. به کمک این لایه می توانید رنگ ها را به صورت کلی در یک تصویر با هم تطبیق دهید. با اینکه گاهی اوقات ممکن است نتیجه کار خشن باشد، شما همیشه می توانید بعد از اعمال افکت، مقدار آن را روی عکس کم/ زیاد کنید.

برای اعمال این افکت در ابتدا روی آیکون گزینه Adjustment layer  در پایین پنل لایه ها کلیک کنید.

سپس گزینه Color Lookup را انتخاب کنید.

در مرحله بعدی برای انتخاب پروفایل رنگی، گزینه 3DLUT File را انتخاب کنید. سپس می توانید گزینه های مختلف را روی عکستان امتحان کنید و ببینید کدام یک ظاهر بهتری به عکستان می بخشد.

در مثال ما، من افکت 3Strip.look را انتخاب کردم و میزان شفافیت افکت را نیز تا 34% کاهش دادم. در غیر این صورت با شفافیت 100% نتیجه کار بسیار خشن و پر رنگ می شد. برای کاهش شفافیت یک لایه، روی نمایه لایه در پنل لایه ها کلیک کنید و سپس مقدار شفافیت Opacity را کاهش دهید.

تبریک میگم! پروسه تغییر چهره در فتوشاپ با موقیت انجام شد و حالا عکس صورت قبلی را با یک صورت جدید تغییر داده اید!

 

لازم به یادآوری است که زاویه تصویر چهره شما به شدت در ظاهر نتیجه نهایی تاثیرگذار است! به عنوان مثال اگر از یک تصویر پرتره کلوز آپ استفاده می کنید، بعضی از ویژگی های صورت باید به شدت مقیاس بندی شوند تا تناسب بین صورت و اجزای آن حفظ شود. اگر دوست دارید پروسه تغییر چهره در فتوشاپ آسان تر شود، سعی کنید از دو عکس که تقریبا شبیه هم هستند استفاده کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید تصویر صورت کسی را که در عکس چشمک رده است را با صورت سالم همان شخص جایگزین کنید، کارتان بسیار آسان تر خواهد بود.

ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید. اگر سوال یا مشکلی در هنگام انجام این آموزش داشتید، از بخش نظرات همین صفحه با ما ارتباط بگیرید.

دیدگاه ها

 1. کاظم باهنر گفت:

  بی نظیر هستید

 2. محمدرضا محمد گفت:

  این مطلب حرف نداشت

 3. ایمان سلیمی گفت:

  میشه مطلب رو توی وبلاگ خودم بزارم؟

 4. اسماعیل ساعی گفت:

  سلام عالی بود

 5. علی نعمت زاده گفت:

  بیشتری بنویسین لطفا

 6. حسن سرمد گفت:

  afarin matlab khobi bood

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک